zjentek

Jak poznat, který pekař ze zásady nepeče z ukrajinské mouky?

… Když se tací beztak stydí skutečnost veřejně prezentovat.

Nejlepší odpověď
da ny

Asi dost těžko,
to by asi musel stále dokládat fakturami, ze kterých mlýnů mouku odebírá.
Případně, kde mouku koupil.
Mlýny by nás musely přesvědčit o původu obilí…

Mouka od slovenského výrobce, kterou nabízí ve slevě Kaufland, vystrašila některé české zákazníky
Ačkoliv mlýn tvrdí, že obilí je slovenské, řetězec ji preventivně stahuje z prodeje.
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vyloučila, že by v Česku byla toxická mouka, čtveřice jiných šarží od stejného producenta ale kontrolou neprošlo.

Mouka může být z toxického obilí, bojí se Češi. Kaufland ji radši stahuje
Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/500392-strach-z-kontaminovane-mouky-z-ukrajiny-kaufland-ji-radsi-stahuje?campa­ignsrc=tn_clip­board

To „bílé lepidla“, do sebe cpeme už řádku let, spíše bez pesticidů.
A to je ze Západu 😉
Jinak se Planeta a masožrouti, těžko uživí.
A jak pravil pan doktor (vědec) v TV pořadu, člověk JE masožrout. Má být masožrout.
Vegetariánům chybí energie i bílkoviny 😉
GM upraveným obilím se cpe už řadu let zvířena, kterou baští celá Evropa, svět.
GMO JSOU VŠUDYPŘÍTOMNÉ.
To si jeden nevybere, moc neovlivní, pokud je odkázaný na nákup
masa, či krmiva pro domácí zvířata, bez spolehlivého zdroje.

Hlavní je, že nám chutná a sníme to s radostí 😉 Bez strachu a výčitek.
Vzduch který dýcháme. Půda, ve které pěsttjeme. Voda, na kterou jsme odkázáni,
včetně vlastní studny, také není vždy OK. 😉

Další odpovědi
paul1

Tady je nějaký výklad okolo této problematiky:

Zdroj: https://cnn.i­prima.cz/preh­ledne-ukrajinske-obili-v-otazkach-a-odpovedich-mame-se-bat-nekvalitniho-peciva-345160

aliendrone

Inu v principu to je PROSTÉ. Stačí zvládnout umění „výslech pod brutálním nátlakem“. Jenže víš jak je to s principy. Byvají jednoduché, samotntná věc ale může být ZNAČNĚ složitá. 😉 😁 😁

Ametyst

Dnes je všechno byznys. Všechno se vyrábí kvůli zisku. Když je možnost nakoupit levné obilí, no nekupte to, mlynáři.
Polští zemědělci, kteří protestují proti Green Dealu, a blokují hranice, vysypali ukrajinské obilí na silnice právě na hranicích. Fandím jim. Z toho vyplývá ponaučení, že nejdůležitější slovo je “ místní”. Pro Poláky ano.