jamnisadless

Jak poznám, který hudební nástroj se mohu naučit?

Pokud opravdu chcete konkrétní nástroj a konkrétní druh hudby, výběr je snadný: vyberte si, co máte rádi. Pokud si nejste jisti, můžete zvážit, které z nich hrají více na vaši sílu. Klavír nebo struna s pražcem (nyní, když jsou k dispozici elektronické ladičky) nevyžadují mnoho od vašeho ucha, jako to dělají orchestrální struny. . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . Žesťové a dřevěné dechové nástroje vyžadují dobré plíce a nemohou doprovázet váš zpěv. Bicí nástroje vyžadují přesné načasování a pravděpodobně nikdy nebudete hrát sami.

Odpovědi
seraphico

Pokud jsi zdravý po fyzické (i té psychické) stránce, tak se můžeš naučit na kterýkoliv hudební nástroj. Stačí pouze chtít.

Filip84

Tak jako ptáš se, nebo tady sděluješ svůj názor? 🤷‍♀️🙃 Zase bude ouplněk, že? 🙄 No, príma! 🤪🤓👌

Pokud se ptáš: navštívíš ZUŠ, nebo jiného učitele používání nástrojů hudebních. Ten si, tak jako většinou při klavíru, ale lze i jinak, otestuje, zda máš absolutní hudební sluch, absolutní hudební hluch, nebo něco mezi tím. A, taky, podle zručnosti, fysické kondice – takové dudy dají třeba zabrat, skrze foukání do měchů. Například. A pak musíš chtít a je to také o píli, ale tak asi jako všecko, že jo.

Jestli sděluješ svůj názor: mne nezajímá, ano? Od toho to tady není, to není diskusní forum, jo jednoduché. Jdi s tím do prdele! 🤪😃

elkon

Až se naučíš česky a máš hudební sluch, tak můžeš hrát na cokoli.

Kelt

Nehledej problémy,hledej možnosti. Nástroje mají určitý rozsah, barvu tonu, možnost transportu a taky notovou literaturu, repertoár a pod. No a taky záleží na tom, jaký máš vztah k hudbě, který styl se ti líbí. Klávesové nástroje, kytara, akordeon se mohou použít jako solové nástroje, takže můžeš zpívat a doprovázet se, bicí jen tak, bez možnosti hrát ve skupině je na nic. Stejně tak jak píšeš o dechových nástrojích. Jestli máš talent, tak jdi do hudební školy. Ale musí tě to bavit.

elkon

seraphico, naučit se hrát na hudební nástroj může ten, kdo má hudební sluch. Bez toho to nejde.