eRko007

Jak poznám kvalitní zvuk hudby když jsem uplnej laik co se týče hudebniho umeni? :D

Odpovědi
cochee

Hmmm – mícháš dvě věci, které spolu nemusí nutně souviset, může jít o kvalitní zvuk a přitom hudebně umělecky to může být šmejd. Rozpoznání kvalitního zvuku jde asi nacvičit jen praxí – poslechem – a nejlépe porovnáváním nahrávek s živou produkcí. Kvalita znamená přiblížení se záznamu co nejvíce živému provedení.

led

Kvalitný zvuk hudby – čo to je?
Je to rozlišiteľnosť jednotlivých nástrojov? Je to harmónia tónov? Je to celková kompozícia? Je to matematika melódie? Či je to dobrý pocit z hudby?
Ak chcem poznať technickú kvalitu – zmerám si ju pomocou technických prostriedkov.
Ak chcem poznať umeleckú kvalitu – pozriem okolo seba, prečítam si hodnotenia odborníkov
Ale, ak chcem poznať vplyv hudby na človeka – obzerám si ľudí …
Hudbu hodnotím podľa seba, svojho vnútorného pocitu, niekedy technicky nedokonalé pošmyknutie sláku môže síce kvalitu zvuku znehodnotiť, ale súčasne dá hudbe nový rozmer.

Krakis

Souhlasím s kolegy,jen ještě dodám,že existují programy,které ti hlídají falešné tóny jak u zpěvu,tak u nástrojů.Něco na způsob ladiček.Bohužel nevím z hlavy název nebo odkaz.Ale zeptej se strejdy Googlu…

Kelt

Hudba je umění, které slyšíme. Zapisuje se pomocí not do notové osnovy. Hudbu lze dělit na mnoho žánrů, vážná, lidová, dechová. Každá hudba má své příznivce i odpůrce, Obvykle bychom měli být při poslechu hudby potěšeni, hudba by nám měla něco hodnotného přinést. Někdo si poslechne Humoresku od Dvořáka, jiný jde na koncert nějaké skupiny, zpěváka, zpěvačky. Všichni používají hudební nástroje, které by měly být správně naladěny, takže tóny by měly znít čistě, správně harmonicky, ale někdy i takové tóny, pokud znějí silněji, jsou nám nepříjemné.
Chceš li poznat pěkné obrazy, choď po výstavách, když chceš poznat kvalitní hudbu poslouchej rádio, kupuj si desky, choď na koncerty, zajímej se o to a nech si poradit a vysvětlit dané věci. Mnoho lidí chodí na koncerty právě z těchto důvodů. Nejde říct, že jedině toto je kvalitní zvuk, kvalitní hudba a ostatní ne, Toto je úkol na celý život. Je pěkné, že má někdo takové cíle, ale bohužel je smutné, že úroveň hudební výchovy je někde na velmi nízké úrovni. A nejlepší bude, když se přihlásíš do hudební školy a naučíš se hrát na nějaký hudební nástroj, to se dozvíš vše potřebné od učitelů hudby . Pokud máš hudební sluch. I když hudební sluch není rozhodující v poznávání hudebního umění.