Avatar uživatele
Registrovaný

Jak podle vás vzniká celulitida???

Jak podle vás vzniká celulitida???Čím je zapříčiněná??? Babička,ani jedna,aspoň co si pamatuji ji neměla,moje mamka,ač je baculka,nikdy nesportovala ji má ve věku 60 let minimální,mě se začala objevovat tak ve 35 no a když se dceři začala objevovat v 15 letech,tak jsem byla překvapená.....přemýšlela jsem,co se v té době v našich životech změnilo..jelikož se nám začala objevovat téměř současně,ač máme mezi sebou věkový rozdíl. No a zjistila jsem,že jediné,co jsme všechny dělaly,je to,že jsme pily sodovky,limonády....myslíte,že by to mohlo být tím???
Doplňuji:
No právě....hormonální antikoncepci nemáme ani jedna,mamka nebere prášky na přechod,těsné prádlo nenosíme,kouřím jenom já, no a mastné jídlo jíme minimálně,dcera vůbec(zdravá výživa),no a já s mamkou jsme před lety prodělaly infekční mononukleózu jater,jelikož došlo k poškození jater,tak si tučný odpouštíme....tak babo raď.

Jen pro ty,co je celulitida trápí. Asi tak před dvěma roky jsme přestaly pít zmíněné limonády a sodovky a celulitida začala mizet,je možné,že je to jenom v našem případě,ale můžete to také vyzkoušet.

Jinak babičky jí vážně neměly a myslím,že je to právě tím,že pily čistou vodu,případně dochucenou nějakým sirupem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Co podporuje vznik celulitidy.

Hormonální antikoncepce a substituční hormonální therapie (předepsaná gynekologem v období přechodu) v závislosti na obsahu estrogenu v jedné pilulce (nízkodávkové)

Těsné prádlo - zabraňuje správnému proudění krve

Kouření - stahuje a poškozuje cévní stěnu

Strava bohatá na nasycené tuky - relativně často smažené pokrmy, přepálené oleje

Zdroj: http://www.pomerancovakuze.cz/ co-je-celulitida/co-podporuje- vznik-celulitidy/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Celulitidou, jak již bylo uvedeno, se označuje typ určitého zvrásnění kůže se vznikem dolíčků a hrbolků. Nejdříve je patrná na zadních stranách stehen. Teprve později se projevuje i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paží. V extrémním případě se může takto změnit celý povrch kůže. Podle stupně postižení se rozlišují 4 stádia celulitidy.

1. stádium – příznaky „pomerančové kůže“ jsou patrné pouze při tlaku na kůži. Například při „štípacím“ testu, kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty nebo tlakem dlaní proti sobě kožní řasa.
2. stádium – někdy nazývané „manekýnské stádium“ se projevuje nerovnostmi kůže, které jsou viditelné nejen při „štípacím testu“ , ale i při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo jsou viditelné při ostrém bočním osvětlení.
3. stádium – nerovnosti jsou viditelné vždy, bez ohledu na stání, sezení, osvětlení.
4. stádium – hrubé nerovnosti kožního povrchu , které mohou být komplikovány otoky, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí.
íce o celulitídě zde v odkaze.

Zdroj: http://www.ordinace.cz/clanek/ celulitida/#co


Avatar uživatele
Bronzový

Já byla vždy pyšná na to, že ji nemám, až poslední roky po tom, co jsem skutečně velmi intenzivně posilovala na zadek a chodila často cvičit (déle jak rok), jsem začala pozorovat, že se mi dělá celulitida. Proto je podle mého jedna z možností vzniku to, že ochabnou již zvětšené vypracované svaly.


Avatar uživatele
Bronzový

je to zcela přirozené a hlavně to je v genech,
A ŽE SI BABIČKA NESTĚŽOVALA JE SAMOZŘEJMÉ,PROTOŽE NEBYLA REKLAMA A HLAVNĚ ŽENY NEDBALI NA TAKOVÉ BLBOSTI,KTERÉ JSOU JEN PRO ZISKY FIREM VYRÁBĚJÍCÍ RŮZNÉ JEDY,JEJICH VÝROBNÍ HODNOTA JE JEN PÁR PROCENT,PROTI PRODEJNÍ CENĚ,A ŽENY,KTERÉ KVULI TOMU MAJÍ KOMPLEX,TY LITUJI,PROTOŽE TO JE NEPOTŘEBNÉ SE TRÁPIT ,ŽE PŘÍRODA CHCE NĚCO JINÉHO,

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

Já vím jaké jsou projevy celulitidy,i vím co jí způsobuje,jen mě zajímalo,jesli nemáte někdo podobný postřeh jako já,respektive mi...nám tu celulitidu zřejmě způsobily bublinky,které obsahují sodovky,limonády.

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

No právě....hormonální antikoncepci nemáme ani jedna,mamka nebere prášky na přechod,těsné prádlo nenosíme,kouřím jenom já, no a mastné jídlo jíme minimálně,dcera vůbec(zdravá výživa),no a já s mamkou jsme před lety prodělaly infekční mononukleózu jater,jelikož došlo k poškození jater,tak si tučný odpouštíme....tak babo raď.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 633
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.