Kryšpín

Jak pochopit lékařův názor „Češi jsou prohnilí“?

Pedagog MUDr. Martin Jan Stránský má uvedený názor. Od kolika let začne mladší Čech hnít neb se jedná jenom o staré kmety?

Nejlepší odpověď
ten který je

Možná se chtěll pan doktor tímto výrokem jen zviditelnit, i s jeho soukromou klinikou na pražské Národní třídě.Tento pan doktor který se narodil v USA a jehož rodiče pocházeli z Ceskosloven­ska,poslední dobu tak nějak rád nadává na zem jeho rodičů.

Další odpovědi
Bobek 2

Nevím, co znamená „být prohnilý od lékaře“ a z toho, co jsem dohledal, se zdá, že ani MJ Stránský neřekl, že by Češi byli prohnilí od lékaře. (To se vztahuje k původnímu znění otázky: „Jak pochopit názor Češi jsou prohnilí od lékaře?“)

Kdyby sis ten rozhovor poslechl nebo přečetl celý a nečetl jen titulky z nějakých sputnikoidních médií, tak bys možná věděl, v jakém kontextu to říkal a co tím myslel. „Jsme ale zakomplexovaný národ s vadou. Lidé mají strach a potřebují se s něčím identifikovat. Může za to i naše minulost.“ Taky bys možná viděl, jakou roli v tom rozhovoru hrála třeba nadsázka, v tomhle případě spíš metafora. Řekl bych, že zrovna tato prohnilost nesouvisela až tolik s fyzickým věkem jednotlivců.

Samozřejmě i MJ Stránský se pohybuje v nějaké omezené sociální bublině, odkud pocházejí jeho zkušenosti a názory. Ale na tom, že i v našem národě se vyskytuje dost a dost prohnilosti, se s ním asi dá shodnout – jen by asi každý z nás tu prohnilost viděl v něčem jiném a personifikoval by si ji v jiných lidech.

Ametyst

Nevím, proč mají pisálkové tohoto člověka tak rádi. Asi je fotogenický.

anonym

tvůj příspěvek je odporný štvavý bastl. Aniž by ses vůbec pokusil pochopit smysl jeho sdělení si se hned pustil do jeho škatulkování a nakonec si jej de fakto označil za cizáka co obecně nesnáší tuto zem, jakým absurdním kolotočem si k tomuto závěru vůbec dospěl zůstane navždy záhadou ale jisté je, že toto jsou praktiky komunistického režimu který tímto způsobem diskreditoval kohokoliv, stačilo škatulkovat, dělat absurdní závěry a odporně pomlouvat, nechápu jak tvá odpověď mohla dostat byť jen dva lajky … to je fakt CHUCPE, tenhle přístup.

yuko

http://www.re­flex.cz/clanek/pros­tor-x/99151/neurolog-stransky-cesi-jsou-prohnily-narod-komunisti-musi-vymrit-lidstvo-asi-neprezije-a-muze-za-to-facebook.html