megahit

Jak píší v Číně SMS?

mají nějaký program pro psaní znaků v mobilu, nebo píší latinkou?

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.cin­stina.cz/arti­cle-writing-sms.html?page=329ad15bd­42bd450470e3fd27c5d762c&­section=2

Další odpovědi
Tata

Skuste tu otázku položit z pohledu číňama.
Prosím vás jak posílaji SMS v Česku. Mají nějaký program pro psaní znaků v mobilu nebo píší našimi znaky?
To že jste ještě neviděl mobil s činskou modifikaci psaní znaků neznamená, že se všichni číňani misí učit latinku aby mohli posílat SMS. Víte kolik je číňanů. Pro ty je mnohem efektivnější vyrobyt program pro psaní jejich znaků, než dělat modifikaci pro pár milionů čecháčků a přece se ta česka aplikace dělá, tak proč né Čínská, Arabská, Japonská, Indická atd.