Agneta

Jak ošetřujete vaše nehty?

Koušete, stříháte, brousíte…?:D

Nejlepší odpověď
pusinka50

Nehty na rukou stříhám kosmetickými nůžtičkami a brousím pilníčkem. Nehty na nohou stříhám kleštičkami, podle potřeby zabrousím pilníčkem a nalakuji.
Vůbec nechápu, který deb.l vymyslel, že žena musí mít upravené nehty, ach joooo, dá mi to vždy takové práce a toho času !! ☹

Další odpovědi
Adula.57

Ruce brousím pilníčkem a nohy nůžtičkami. K tomu používám bezbarvý lak na posilnění proti lámavosti.

da ny

Stříhám, zapiluji pilníkem (ruce i nohy), občas natřu „lakem“ s vápníkem, případně promastím olejem.
Vždy v pátek ⇒ aby zuby nebolely („Neznámá moc Luny“) 😁
nebo podle potřeby (barevné laky a umělé nehty se neslučují s mou činností a prací a už se mi nelíbí … ;)).

gecco

Většinou stříhám, někdy ořezávám nožem…
😉

anonym

Nekoušu,nebrou­sím,jen stříhám…

mosoj

Na rukou normálně stříhám, na nohou brousím dílenskou bruskou a mažu Savem. Stále houby platné.

http://www.ex­tol.cz/naradi/e­lektro-naradi/brusky/prime-brusky/404121/

ReHu

Na rukou brousím, když si vzpomenu, tak lůžko vyživím olejem na nehty.
Na nohou brousim taky, na přístrojové pedikuře.

quentos

Většinou nejdřív do teplý vody nechat změknout, pak stříhám a zapiluju; jednou za čas zajdu na pedikúru, tam to uměj líp než my leváci…

Agneta

gecco >>> ořezávat nožem? jde to? nemusel by to být skalpel?

ivzez

Agneto,
co ti říká přivlastňování podmětu?

gecco

Ne…
Stačí dostatečně ostrý nůž a ´okrajovat´jen tenké plátky (aby nedošlo k zatržení/ulo­mení) – ale to je taková ´nouzovka´ – na vandry (apod.) si manikůru neberu – dobrý nůž stačí na vše…
😉