bauerlukin

Jak odstranit vlhkost a mokro z koupelny bez ventilátoru? Lze použít otevřené okno?

Dobrý den, chci se zeptat, v koupelně máme dost vysoko – tak dva metry, malé okno. Teď v zimě ho určitě kvůli vytápění není dobré otevírat, když odstranit tu vlhkost a mokrý povrch v koupelně. Máme úplně nová okna s mikroventilací, ale prý ani mikroventilace není vhodná, kvůli tomu, že prý může popraskat topení-takový drb, ale nevím, jestli je to pravda. Ventilátor v koupelně nemáme.

Odpovědi
Pepa25

V zimě je krátké úplné otevření okna z pohledu topení rozhodně lepší než mikroventilace, kde teplo utíká pořád.

paul1

Pokud je okno vysoko, může pomoct přenosný ventilátor, vlhkost by měly být „vyhnána“ přes krátkodobě otevřené okno. Také pomůže zvýšení teploty v koupelně.
Pokud se Vám rosí okna, nebo zrcadlo, je dobré nanést na plochu hadříkem trochu
pěny na holení.

Hlada

Vrátit původní okno nebo do nového nadělat díry. Dávat utěsněná okna do starýsch staveb je blbost, která přináší vznik plísní a tím zdravotně závadného prostředí. Jinak často větrat, třeba za pomoci ventilátoru. Otevřená mikroventilace nemůže způsobit popraskání topení. Kvůli tomu přece nebudete mít v koupelně pod nulou.

elkon

Výška oken nerozhoduje (a dva metry nejsou nic extrémního, když natáhnu ruku, dosáhnu pohodlně někam na 220cm, případně není problém použít jak se říká „něco pod nohy“). Pravidelné větrání vlhkost snižuje. Právě v zimě to je důležité.