Kelt

Jak odstranit skobu ze zdi?

Před 31 lety jsme se stěhovali, vrtal jsem, dával hmoždinky do zdi a do toho skobu. Nyní bych potřeboval poradit, jak tu skobu dostat ven. Doma mám tak kladivo a kombinačky, ale list na pilu na železo si mohu zapůjčit. Co bude nejlepší? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Lze i uříznout. Osobně bych uvolnil na všechny strany, hmoždinka částečně povolí. Skobu bych vytáhl, a otvor zasádroval. Zeď bude jako nová.

Další odpovědi
led

Postup práce:
1 – zhodiť stenu
2 – odstrániť skobu
3 – stenu postaviť znova.
no nie je to jednoduché?

Ale teraz vážnejšie ako Truhlík: pohľadať si nástroje a rozumovať a bádať
Ako Ferda Mravenec:
1 – pozrieť v akom materiáli je skoba zarazená
2 – zobrať kliešte a pomocou potrebnej sily kolmo na stenu ťahať skobu zo steny

iné spôsoby:
1 – rozbiť okolie skoby, vykývať skobu zo steny, pomocou páky a zaháknutia skoby ju jednoducho vypáčiť
2 – zavolať si zručného suseda, priateľa, remeselníka napríklad Drapa (pozor používa pilku) a zadať mu úlohu
3 – nechať skobu tak ako je a použiť ju na iné účely.

aliendrone

Jak píše ostatní – oklepáváním ze stran rozvolnit uchycení a kleštěmi vyviklat. Přirozeně pokud to byla skoba do hmoždinky „šroubovací“ (se závitem), tak ji pochopitelně musíš vyšroubovat. ;) :D :D

Za komentář stojí prvotní návod Její NESMRTELNÉ Excelence (jak jen to dělá, že ji nikdo 30. dubna nelapne?), který škodolibě (jak jinak :D) pomíjí naprosto nezbytnou potřebu těžké techniky (ideálně buldozer + nakladač a damper na odvoz suti), jinak se moc nadřeš. Čehož si je zcela jistě vědoma a ZÁMĚRNĚ to zamlčuje! POTVORA! ;) :D :D

Alesh

Jak píše Drap, prostě vyviklat kombinačkami (můžeš si pomoct i oťukáním kladívkem ze stran, kdyby ta skoba moc držela) a pak zasádrovat. Osobně bych se nesnažil to řezat, to by šlo blbě, neuřízneš to přesně u zdi nebo zbytečně odřeš zeď, navíc není dobré nechávat něco ve zdi, už třeba kvůli nějakému budoucímu vrtání do ní apod.

paul1

Pomoci kombinaček skobu vykývat, potom podstrčit užší část tělesa kladiva pod skobu (tuším se jmenuje nos) a tlakem na násadu se snažit skobu vytáhnout.

Pepa25

Pokud je skoba v hmoždince, tak předpokládám, že je tam zašroubovaná. Co ji vyšroubovat?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

ananas 🙂