Otazník123

Jak nejlépe upevnit na zeď staré kolo od vozu?

Mám na chalupě už delší dobu staré dřevěné kolo od nějakého povozu/kočáru. Rozhodl jsem se ho připevnit na zeď chalupy – občas to vídám na zdech chalup/stodol a přijde mi to jako krásný dekorační prvek. Otázka je, jak ho tam připevnit? Kolo má na sobě železnou obruč a železný náboj s dírou uprostřed (průměr 4cm cm) – je tedy docela těžké, odhaduji tak 10–15 kg). Zeď na kterou má být osazeno je cihlová. Chtěl bych se vyhnout nějakému provizornímu zavěšení na provázcích apod. a kolo připevnit poctivě ke zdi. Jaký by jste si poradili vy? (kolo na obrázku jen ilustrativní)

Nejlepší odpověď
Kepler

Do mezery mezi cihlami (malty) bych zatloukl železnou tyč přiměřeného průměru a na ni kolo nasadil. Pojistil bych navařeným kroužkem, nebo silnějším plechem. Druhou možností je zavěsit kolo na hák.

Další odpovědi
aliendrone

Doporučuji stříknout/natřít kolo parketářským polomatným lakem (vodním) kvůli snadnější údržbě (otírání prachu) – jinak bude stará pištět, že je s tím moc práce. Stylové zavěšení je skrz náboj na ručně kovanou (klidně i černěnou) skobu. Popřípadě nějaké moderné, ale v takovém případě SKRYTÉ zavěšení (hmoždinky).

Pokud skobu nemáš/neseženeš, kdejaký kovář ti jí vyrobí z kramle apod. :)

Hufnágl

Navrtat díru větších rozměrů, vložit zahnutý roxor, upevnit chemickou kotvou!

cukrar

Kombi šroub, krásnou historickou matkou připevnit. Práce na dvě hodiny i s kávou.

jsemjá

Dej tam hřebík, a pověš to tam, nebo to přilep.

elkon

Je to kýč a opičárna, když má ale někdo pocit že to je bůhvíjak krásné, stačí zarazit do zdi kus roxoru a nasadit na tu díru.

Zacheus

Doporučuji přilepit ho izolepou.

aliendrone

Kepler>>> Jisstě by to šlo, ale nemyslíš, že by to vypadalo blbě? ;) :)

Kepler

Ta skoba/hák možná jo, ale zase je to jednoduché jak facka.