Avatar uživatele
Otazník123

Jak nejlépe upevnit na zeď staré kolo od vozu?

Mám na chalupě už delší dobu staré dřevěné kolo od nějakého povozu/kočáru. Rozhodl jsem se ho připevnit na zeď chalupy – občas to vídám na zdech chalup/stodol a přijde mi to jako krásný dekorační prvek. Otázka je, jak ho tam připevnit? Kolo má na sobě železnou obruč a železný náboj s dírou uprostřed (průměr 4cm cm) – je tedy docela těžké, odhaduji tak 10–15 kg). Zeď na kterou má být osazeno je cihlová. Chtěl bych se vyhnout nějakému provizornímu zavěšení na provázcích apod. a kolo připevnit poctivě ke zdi. Jaký by jste si poradili vy? (kolo na obrázku jen ilustrativní)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1380 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Do mezery mezi cihlami (malty) bych zatloukl železnou tyč přiměřeného průměru a na ni kolo nasadil. Pojistil bych navařeným kroužkem, nebo silnějším plechem. Druhou možností je zavěsit kolo na hák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Doporučuji stříknout/natřít kolo parketářským polomatným lakem (vodním) kvůli snadnější údržbě (otírání prachu) – jinak bude stará pištět, že je s tím moc práce. Stylové zavěšení je skrz náboj na ručně kovanou (klidně i černěnou) skobu. Popřípadě nějaké moderné, ale v takovém případě SKRYTÉ zavěšení (hmoždinky).

Pokud skobu nemáš/neseženeš, kdejaký kovář ti jí vyrobí z kramle apod. :)

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Navrtat díru větších rozměrů, vložit zahnutý roxor, upevnit chemickou kotvou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Kombi šroub, krásnou historickou matkou připevnit. Práce na dvě hodiny i s kávou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jsemjá

Dej tam hřebík, a pověš to tam, nebo to přilep.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to kýč a opičárna, když má ale někdo pocit že to je bůhvíjak krásné, stačí zarazit do zdi kus roxoru a nasadit na tu díru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zacheus

Doporučuji přilepit ho izolepou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Jisstě by to šlo, ale nemyslíš, že by to vypadalo blbě? ;) :)

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ta skoba/hák možná jo, ale zase je to jednoduché jak facka.

před 1380 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek