kurec

Jak odstranit asi přilepený kus mědi na zrcadle?

Mechanickou silu nechám až jako poslední způsob protože se bojím že se mi zrcadlo rozbije. V zrcadle nejsou žádné šrouby které by spojovali měď a zrcadlo. Nevíte jak na to?

Odpovědi
Drap

Měď v zrcadlech se běžně nevyskytuje. Co je to za měď. Neni to poměděná zadní stěna zrcadla? Pokud ano a měď ostraníš, nebude zrcadlo zrcadlit.

Roman71

Chtělo by to zjistit, čím je ten kovový kus přilepený.
Čistě technicky vzato, dal by se ten kus mědi něčím ohřát a vlivem rozdílné tepelné roztažnosti by se mohl zrcadla pustit. Zahřát, ale s citem! :)