iceT

Jak obnovit kontakty na kartě Sim?

Provedla jsem na telefonu tovární nastavení a ejhle! zmizely všechny kontakty, ačkoli po vložení simky do jiného mobilu, všechny kontakty jsou tam kde mají být.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

V nastavení telefonu dát, aby se seznam načítal ze sim a ne z paměti telefonu.

Další odpovědi
Kepler

Ano, taky existuje možnost překopírovat si kontakty ze SIM do paměti telefonu a budeš to mít stejně jako dřív.

Jiří Bohumil

Většina mobilů dokáže kopírovat kontakty ze SIM do telefonu a i obráceně. Najít v „nastavení“ kopírování „ze SIM“ do „interní paměti“ (nebo „do mobilu“). Při „továrním nastavení“ přijdete o všechna data uložená v interní paměti mobilu. Takže i o všechny fotky, videa a případně i aplikace a vše ostatní, pokud tato nemáte uložena na SD kartu. Proto, pokud je nutno provést uvedení mobilu do továrního nastavení, je nutno předem, všechna, v interní paměti mobilu uložená data, zazálohovat – zkopírovat na SD kartu, nebo přes PC, NB, na flešku, nebo HD.

anonym

Škoda že neuvádíte o jaký telefon (značka + model) se jedná.
U nových dotykových telefonů s Android systémem je totiž už velmi neobvyklé a nevhodné ukládat jakékoliv kontakty na SIM kartu. Vlastně je na těchto smartphonech dost nevhodné ukládat je do vnitřní paměti bez synchronizace s cloudovým úložištěm.

Popíšu jak typicky by scénář vašeho uvedení telefonu do továrního nastavení měl na chytrém telefonu probíhat:

  1. mám na telefonu 1000 kontaktů, v nastavení mám zapnutsou jejich synchronizaci s cloudovým úložištěm (contacts.goo­gle.com), na telefonu jsem tedy přihlášený pod svým google účtem aby to bylo vůbec možné.
  2. telefon mi někdo ukradne a já si musím koupit nový, nebo si svůj stávající telefon uvedu do továrního nastavení
  3. telefon se mě zeptá na přihlašovací údaje google účtu které zadám
  4. během pár minut si do nového telefonu stáhne z cloudu všechny kontakty, fotografie, které jsem na starém telefonu měl, všechny aplikace které jsem si tam instaloval, automaticky se mi stáhnout všechny události do kalendáře, o nic nepřijdu … vše se děje po přihlášení automaticky … nic přitom není uloženo na sim kartě, ostatně by se to tam ani nevešlo.