Jak napsát mocninu na PC? příklad: km²

Doplňuji:
Děda Louda-vložil jsem to sem tak, že sem si to našel na googlu a jen zkopíroval

alesh-děkuji :)

Nejlepší odpověď
Alesh

A to si říkáš ajťák, jo? 🙂

Napadají mě následující možnosti:

  1. neřešit to – psát normálně: km2
  2. použít programátorskou konvenci – stříšku: km2
  3. někde lze použít symbol viz mapa znaků – součást Windows: km²
  4. v některých textových editorech (např. Word) lze použít horní index

Další odpovědi
hanulka11

také už to tu bylo podívej se na rady zde

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=jak+napsat+moc­ninu+na+pc&sa=­Vyhledat#1401

Děda Louda

Zajímalo by mě, jak se ti to podařilo v položené otázce, když si sám odpovídáš. H³?

chudst

Alesh: a jak docilite toho, abyste napsal „km²“ zde na Odpovedich? (Ja si to od vas zkopiroval, ale nevim, jak mam zadat „2“ nebo treba „3“ nahoru do vrchniho indexu.)

Ve Wordu, v HTML, apod. to problem neni, ale tady skutecne nevim.

Alesh

  1. nemám rád vykání, děkuji …
  2. jak jsem psal, je to vzato z mapy znaků, která je součástí snad všech verzí Windows

chudst

… a jak toho docilim? Napriklad zavinace docilim tak, ze zmacknu ctrl+alt+v anebo tusim i alt+64. Jak docilim mocniny?

Alesh

Otevřeš mapu znaků a z ní si to zkopíruješ 🙂
Klávesová zkratka přes Alt + číslo nemusí na všechny znaky existovat, tím neříkám, že na toto neexistuje, možná by se to dalo vygooglovat. Když tak dej vědět.

chudst

Au. Otevrel jsem asi poprve mapu znaku, a honem rychle ji zavrel; Ale uz vim jak na to, dekuju. (Nicmene budu pouzivat i nadale klasickou strisku coby symbol mocniny.)

chudst

A budu tykat, omlouvam se :)