dgfdgf

Jak v počítači napíšu 10 na druhou nebo 10 na šestou?

Nejlepší odpověď
Dochy

To záleží na tom kde a proč to chceš napsat. Obvyklá notace v programovacích jazycích je 106, na což nepotřebuješ nic extra. V textových editorech použiješ 106 a pro 6 změníš typ fontu na „horní index“.

Další odpovědi
cochee

Ještě doplním Dochyho: je-li možné v daném textu změnit font písma, můžeme použít font obsahující unicode znaky U+00B2 resp. U+2076. Unicode U+00B2 je číslice 2 v horním indexu a je běžnou součástí fontů; U+2076 je číslice 6 v horním indexu a je součástí jen některých speciálních fontů pro použití v oblasti matematiky, například fonty Consolas anebo Cambria Math.
10², 10⁶