Lucyfer

Jak namíchám černou barvu?

Nebo spíš nebarvu. Žila jsem v domnění, že když smíchám všechny barvy temper (tady by mě však zajímalo, jaké konkrétní barvy či odstíny jsou potřeba), že dostanu černou. Ale prý z toho vznikne hnědá…

Odpovědi
Dochy

Když ty barvy snad nikdy nemají tak dokonalou krycí schopnost aby z toho dali kvalitní černou. Kvalitní černá se dělá jinak než mícháním barviček.

mosoj

Cyan + magenta + yellow. Nikdy ale nevznikne sytě černá, vždy tam bude nádech některé z těchto barev. Odstíny C+M+Y si najdeš na netu.

elkon

Smíchat červenou, modrou a zelenou.

marci1

Smícháním všech tří základních barev: žluté, azurové a purpurové dostaneme barvu černou. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Subtraktiv­n%C3%AD_m%C3%AD­ch%C3%A1n%C3%AD_ba­rev