FOG

Jak nalozit s financni usporou pred prijetim eura v CZ?

Odpovědi
zjentek

Finanční úsporu vyměnit za zlatou rezervu.

postcd

  • Vyměnit to na jinou měnu (nevím jestli by musela být mimo kontrolu českého bankovního systému a jestli je takové počínání legální), Poplatky za 2 konverze by možná způsobily že by se to nevyplatilo. Třeba konverze 1 konverze měny v bance znamená třeba 2% ztráty hodnoty a zpětná konverze znovu (kurz deviza prodej kurz X deviza nákup, prodávají draho, kupují levně). http://www.ex­change.cz/
  • Nebo za peníze koupit něco hmotného/nehmotného jehož prodejní cena nebude záviset na tom, co bylo/nebylo v době nákupu
  1. nemovitost (nemusí být bez nákladů na údržbu/daně)
  2. zlato s certifikátem nevím jestli je vhodné protože je tam nezanedbatelná přirážka obchodníka tzv Premium a při prodeji pak asi člověk může prodělat více než o kolik by přišel než kdyby koruny nechal na účtu?
  3. „investiční diamanty. Jde o kameny, které se prodávají v zataveném obalu s certifikátem (na mikrofiši).“ nemám zkušenost jak dobře lze prodat a o kolik člověk přijde/nepřijde

otázka je o kolik procent se sníží kupní hodnota peněz po přejití na novou měnu, jak to bylo v případě slovenska? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-rohliku-si-slovak-mohl-koupit-po-prechodu-z-skk-na-eur-kdyz-mel-pred-prechodem-100-skk-a-rohlik-stal-1-skk