Jak najít své pravé rodiče?

Kamarádka se mě stále ptá co má dělat, já sám to nevím, poradil jsem jí ať jde na matriku, odpověděla mi že to prý nemá cenu že jí mamka sdělila že když si jí ve třech měsících adoptovali, nechali smazat jméno její matky z rodného listu a i z matriky, otec byl prý neznámý a místo ní tam napsali je.
Pokud je to opravdu pravda a na matrice žádný záznam o původní matce či otcovy není ( četl jsem ale že z matriky se nic z předchozích zápisů nemaže, vše zůstává – jedině že to s tím souhlasila i vlastní matka že by byla z matriky vymázána, nebo ještě druhá možnost že o to požádaly její rodiče aby byla matka vymazána a nějak se tomu vyhovělo )
Jaký na to máte názor ? Jak to mohlo být? Je možné ještě dohledat alespoň její vlastní matku?

Nejlepší odpověď
hapiky

Já bych považoval za pravé rodiče ty, co Vás vychovali (dobře vychovali). Zvědavost je ovšem silná touha. Někdy ale potom může být člověk ještě více zklamaný.

Další odpovědi
Drap

Vymazání z matriky je nesmysl. Musí existovat i doklady o adopci. Někdo přece musel o adopci rozhodnout.

Altair-AC

Není důležité,kdo dítě udělá ,ale kdo ho vychová :+)