Jak nahlížíte na firemní teambuildingy?

Podle vyprávění lidí, kteří je musejí povinně absolvovat, bych řekl, že to jsou horší než za komunistů BIGÁDY SOCIALISTICKÉ PRÁCE.Tam nás alespoň nikdo nenutil o víkendech dělat šašky.Zrovna tak nás nikdy nikdo nevyhodil z práce za to, že jsme do těchto brigád nevstoupili, jako se to stalo několika mým známým, kteří odmítli účast na těchto akcích.

Nejlepší odpověď
gecco

Účastnil jsem se několika…
Teambuilding je módní slovo, klidně ale lze říct, že šlo o víkend strávený s kolegyněmi a kolegy nějakou rozumně zábavnou činností, obvykle ´adrenalinovou´…
Večer pak následovala ´chlastačka´.
😉
Cílem je kolektiv (team) pobavit a jeho členy navzájem seznámit i mimo pracoviště a pracovní ´problémy´.
___
Hodnotím je kladně.
😉
___
Srovnání s BSP je – podle mne, poněkud scestné.
Spíše bych tyto akce srovnal s povinnou účastí v různých průvodech, demonstracích atp. – a, zřejmě, máme odlišné zkušenosti – protože já pamatuju, že za neúčast v prvomájovém průvodu dotyčný nejenže nedostal prémie, ale při opakované neúčasti letěl i z práce (resp. z místa kvalifikovaného parťáka na pozici nekvalifikovaného helfra…).

Další odpovědi
Shaohao

tak ať si najdou jinou práci… stejně nejsou pro zaměstnavatele dostatečně dobrý, když si je může dovolit jen tak vyhodit. Pokud jsem pro zaměstnavatele důležitý, můžu si s klidem tyto šaškárny odpustit.

a netahej do všeho komunisty, když jsem v pátek videl ty trágedy (neschopný lidi, který na sobě nedokážou trošku pracovat), tak se není čemu divit, že by rádi zpátky fronty na limitováné hajzl papíry a podobné…

ReHu

Záleží ná kolektivu a na tom, jaké je vedení a jak k celé akci přistupuje.
Vím i o vyvedených akcích.

setapouch

U nas se porada mala akce jednou mesicne, na dve hodiny, a velka, vikendova akce jednou za pulrok. Rozhodne to neni povinne a jeste me nevyrazili, byt jsem nekolikrat chybel, i opakovane.

Horsi je setkani se zamestnanci, kde se vedeni placa po ramenou, to je ztrata casu.

da ny

Pro lidi, které znám je to většinou ztracený víkendový den, s povinnou účastí.
Až na jedno pracoviště – zdravotnictví – umělá ledvina, tam je pro řadu zaměstnanců údajně spousta zajímavých akcí.
Naše akce BSP (40 – 60 zaměstnanců zubního odd. s laboratoří + detašovaná pracoviště) bývaly fajn, většinou se vyrazilo na úklid lesa + opékání vuřtů.
Na MDŽ a konec roku se vařil v laboratoři výborný guláš.
Zašlo se do hospůdky, jezdili jsme na výlety i zájezdy (s rodinnými příslušníky).
Pořádaly se burzy- prodej dětského oblečení.
Měli jsme k sobě blíž, dobře se bavili. Rozdíly mezi SŠ a VŠ zaměstnanci nebyly tak vysoké (ve zdravotnictví jsou jedni odkázáni na druhé) i dnes.
Ovšem dnes v pozici zaměstnavatel x zaměstnanec je situace jiná, mnohde napjatá, nerovná. Projevila se nátura i charakter, někteří se velmi změnili…

ivzez

Nenastoupila bych do firmy,
která pořádá podobné akce…