googousove

Jak nabíjet gelové baterie?

Baterie jsou 2 v sérii pro invalidní vozík, udržuju je v zimě doma po jedné standardní nabíječkou. Jaké má být napětí pro plné nabití?

Odpovědi
mosoj

Nepíšete o jaký typ akumulátoru se jedná. Pokud o olověný, tak ty se nabíjí stejně jako s tekutým elektrolytem. Nicméně gelové AKU jsou citlivé na přebíjení, takže používat automatickou nabíječku, která spolehlivě po nabití vypne!. Nicméně si stejně myslím, že pokud to je olověný AKU nejedná se o gelový, ale tzv. typ AGM, který na přebíjení tak citlivý není. Pokud by se jednalo o nějaký typ Lion, tak speciální nabíječka na lion aku je nutná!!!

Schluker

Co je to standardni nabijecka? Gelove baterie vyzaduji pouziti specifickych nabijecek, ty obycejne maji i rezim pro udrzovani nabiti – presne pro vyuziti pres zimu. Nepisete zadne dalsi specifikace, takze tezko radit konkretne. Informace by mely byt uvedene v navodu k voziku.

Michálek1245

Dobrý den, my máme invalidní vozík od https://www.me­diskont.cz/in­validni-voziky/ a nabíjíme normálně ze sítě. Jsou tam gelové baterie s motorem o výkonu 1000 W a nabito je přes noc. No a vydrží se jezdit celý den, pokud teda nemá děda toulavou a nejede třeba přes celou vesnici za jednou svoji známou nebo se nestaví na pivku. 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.