Co je bezúdržbová baterie?

Co si mám představit pod pojmem bezúdržbová baterie?

Nejlepší odpověď
frankie

Konstrukce bezúdržbové baterie zabraňuje odpařování vody z elektrolitu. Tím pádem není potřeba baterii pravidelně kontrolovat a dolévat. Mají také výhodu vyšší životnosti, vyšších startovacích proudů a větší odolnosti proti hloubkovému vybití. Není ale vhodné pořizovat je do starších aut, neboť mívají různě posunuté dobíjecí soustavy, které by mohly baterii postupně ničit.

Další odpovědi
Twinfy

bezúdržbová baterie, je taková, do které stačí dolívat destilovaná voda a když je na ní prach tak se musí otřít hadříkem

Dandi

Přesně jak píše kolega…do bezúdržbové se již nemusí dolévat voda. Posledním trendem jsou dnes baterie, které mají místo vody, jako elektrolytu, jakýsi druh gelu, který je na 100% bezúdržbový.