jak na zlou tchyni

bydlim s pritelem a s malim u tchyne.manzel chtel predelat barak ,tak jsme ho prestaveli.ona bydli dole a mi nahore.jenze od te doby co jsem se sem nastehovala tak ji strasne prekazi,vsude po sousedech me pomlouva a napovida o me same lzi. jen me vidi tak me zacne buzerovat,kdyz neco potrebuje tak vi kam ma jit. jenze tet opet spolu jsme zase v boji. pozad si stezuje u meho pritele ze taham maliho proti ni.nemohu ani vyjit ven aby se do me nepustila. porad se plete do nasich soukromych zalezitosti.jenze jak na ni,nic ji rict nemuzu,protoze zas to vsechno otoci. kdyz vidi pritele tat mu vse rekne,ale v jiny verzi. pritele uz to taky nebavi jenze kdyz od ji neco rekne zacne delat zesebe strasnou chudinku.a hrozne si nevidi do huby co rika,jenom pomlouva. jak se stim mam smizit,uz mam zni nervi na dranc. jenze i kvuli ni se i s pritelem hadame

Nejlepší odpověď
Lencis

Hledejte jiné bydlení. Soužití více generací je vždy problematické, zvláště schéma, které popisujete.

Pokud komunikace vázne a vztahy jsoujaké jsou žádný zázrak se konat nebude, jiná rada opravdu není. I za cenu horšího bydlení, zadlužení apod zkrátka hledejte jiné bydlení, protože jinak se může situace ještě vyostřt, může negativně působit na výchovu vašeho dítěte a také na váš vztah s partnerem, který je velmi obtížné situaci. Chápejte že musí být hromosvodem mezi matkou a manželkou!!!

Zkrátka si jděte z cesty !

Další odpovědi
Nuk nuk

Vím, že je to nepříjemné ale podobný vzorec vztahu mezi tchýní a snachou je naprosto běžný. Někde je to horší, někde snesitelnější, ale v mnoha rodinách to prostě vypadá nějak takhle.

Nejlepší rada už tu několikrát zazněla. Prostě se odstěhovat, najít si bydlení s Vaším partnerem a synem, někde kde budete tchýni, co nejméně po ruce, ale kolikrát prostě stačí, když to není pod jednou střechou. Vztah tím nejspíš definitivně nevyřešíte, ale aspoň zmírníte vzájemné setkávání na minimum.

Do té doby to zkuste ignorovat a být v klidu. Berte to tak, že pro přítele je to maminka a jako maminku by jí měl mít rád a přinejmenším tolerovat, takže nemůžete čekat, že se postaví proti ní. Samotné tchýniny výpady berte s nadhledem a dělějte věci, tak jak je považujete za správné. POkud jste natolik silná osobnost, zkuste její útoky oplácet usměem, tím jí zarazíte nejvíc, ale uznávám, že to je hodně těžké.

Dandi

Asi není nic jednoduššího, než se odstěhovat :)

K+R

Opravdu nejlepsi rada je odstehovat se.Ale na druhou stranu chapu,ze na to nemusite mit prostredky nebo takovou moznost.V tom pripade bych si vazne promluvila s pritelem a zatlacila na pilu,ze to takhle dal nejde a ze bud se jeho maminka zklidni nebo jedna z vas bude muset odejit z domu.A hlavne vam ze sve zkusenosti radim: BUDTE KLIDNA! Nenechte se tchyni vytocit.Treba ji o to jde,abyste se akorat s pritelem rozhadali a tim ji pak delate radost.Bojujte a budte hlavne nad veci!

Michal

Tato „hra“ s tchyní je podle toho co píšete hra bez pravidel!Stanovte si jakási pravidla hry.Může se jednat u tchyně i o nějakou psychickou poruchu nebo nevyváženost a vy jste mezi prvními kdo to odnese.Porada s psychlogem,by možná také prospěla.Také existuje asertivní hra „dveře“.prostě jak se na vás „rozběhne“ tak jí otevřete pomyslné dveře ,aby se o ně nebouchla,když jsou zavřené a pamatujte" Jedna kapka medu je lepší,než sud žluči.!„Stěhování je dobrá rada,ale někdy se prostě nedá realizovat.Drobná "vítězství“ nad tchyní vás budou posilovat.

Attack-design

nejlépe na ni vyštourat něco z její minulosti, určitě neudělala vždy vše tak jak by měla, a pak ji tim podusit, měla by dát klid

alenka901

koukám že máme stejný problém,matka s námi bydlí v baráku do kterého dala peníze a my se jí nemůžeme zbavit jsme z toho oba neťastní,nejčas­tější rada najít jí chlapa,nebo nějaké levné bydlení.držím palce vím co prožíváte

sonice

Ahoj tak trochu z vlastní zkušenosti,zkuste s přítelem přijít na to jak,by se ve vašem domě nechal vybudovat zvláštní vchod,aby jste se stchýní tolik nepotkávala a mezi mé nejoblíbenější odpovědi patřilo na jakékoliv narážky patřilo,ano maminko máte pravdu,jistě maminko a napotřebujete maminko něco? Po dvou urputných letech ji to přestalo bavit.Pak se nám povedlo sehnat jiné bydlení a já byla její nejoblíbenější snacha.Ono mezi námi dnes ze mě mluví zkušenost protože i ja mám syny na ženení a nevěsty bych jim pomalu prověřila aby kluci nenalítli,ona málokterá maminka se smíří s tím,že už není ta jediná žena v synově životě.Tak držím palce a pevné nervy.