Pipka

Jak na zaměstnavatele který si dělá z lidí otroky?

mohl by mi někdo poradit,jak zkrotit zaměstnavatele,kte­rý si dělá z lidí otroky?Muž pracuje u firmy,kde musí za každého počasí vyložit,natáhnout někdy i 30t horkého asfaltu a nikoho mu na výpomoc nedají nebo je to nemehlo za kterého musí dělat aby neměli chlapi průšvih.Někdy s tím kolečkem, které váží naložené 100KG musí pěknou dálku.Proto aby jim asfalt nezatvrdl ,nemají ani pauzu na oběd a mají i zákaz jít se někam najíst.Lednici si na šatnu dát nemohou,proto nemají ani oběd na ohřátí a když jsou na figuře v tomhle vedru tak jsou do hodiny i bez pití,buď to mají vařící a nebo vypité a nikdo jim pité nedoveze.Prý teče na šatně voda,ale tam nemohou by jim zatvrdlo.Navíc chce teď dlouhé směny a ještě neděle.Nevím jestli se dá nějak takové hovado napadnout.Děkuji

Nejlepší odpověď
lexx

každá rada těžká jest…má práci ? obživu ? má ! platí držet hubu, krok, ohýbat hřbet a tvářit se že OK jinač čauky, zítra tu už nechoď
nám uzamkli WC a klíč měl jenom šéf a tedy přehled o tom kdo, kdy, jak často a jak dlouho, dobré, co

Další odpovědi
mosoj

Máme co jsme chtěli. Bude hůř.
Upřesnění podá Gecco.

anonym

záleží na tom, jestli tu práci potřebujete, kolik za ní platí atd. u mě v práci si také stěžují,jaká je to pakárna a na svačinu,wc a cigaretu si může zajít kdykoliv. sám nekouřím a minule mi jeden,prý makačenko, zahlásil že za 12hod. směnu vykouří až 15 cigaret a pak nadává, jaká je to pakárna.

ivzez

Založit odbory, případně se obrátit na inspektorát práce ( http://www.suip.cz )

Pipka

no jo takových jako jste vy je ale hodné málo ,ale mi jsme nekuřáci o to nejde jak jsem uvedla nemají čas ani na jídlo

bolak

lexx: tak se domluv s ostatníma a choďte celá firma na záchod co 5 minut, votravujte ho s tím tak dlouho dokud ho to nepřestane bavit a záchod zas neotevře, nejlepší je když se mu při tom budete chtít i svěřovat „pane šéf, pustil byste mě a záchod? to víte, já mám asi nějakej zánět močových cest..“ druhej požádá o klíč s tím že ho nějak „svrbí močová trubice“…třetí přijde s tím že má nějaký kvasinky nebo tak, čtvrtej mu bude hlásit že jde na velkou, protože bude kadit, a že to nějakou chvilku zabere, protože už má druhej den zácpu a neodchází mu stolice..myslím že pokud má ve firmě nějakej respekt, tak todle dýl jak dva dny poslouchat nevydrží

Pipka

No to jsme měli v práci také a dokonce i červené pásky na rukou v určitou dobu ,ale to svědčilo jen o tom ,že můj zaměstnavatel nebyl příliš vysokého iq a byl nám k smíchu ,ale tady už se jedná o zdraví a navíc 11000 za takovou práci i když je to směšné, ano,ale aby k ní měli vše co potřebují.