Avatar uživatele
Pipka

Jak na zaměstnavatele který si dělá z lidí otroky?

mohl by mi někdo poradit,jak zkrotit zaměstnavatele,kte­rý si dělá z lidí otroky?Muž pracuje u firmy,kde musí za každého počasí vyložit,natáhnout někdy i 30t horkého asfaltu a nikoho mu na výpomoc nedají nebo je to nemehlo za kterého musí dělat aby neměli chlapi průšvih.Někdy s tím kolečkem, které váží naložené 100KG musí pěknou dálku.Proto aby jim asfalt nezatvrdl ,nemají ani pauzu na oběd a mají i zákaz jít se někam najíst.Lednici si na šatnu dát nemohou,proto nemají ani oběd na ohřátí a když jsou na figuře v tomhle vedru tak jsou do hodiny i bez pití,buď to mají vařící a nebo vypité a nikdo jim pité nedoveze.Prý teče na šatně voda,ale tam nemohou by jim zatvrdlo.Navíc chce teď dlouhé směny a ještě neděle.Nevím jestli se dá nějak takové hovado napadnout.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

každá rada těžká jest…má práci ? obživu ? má ! platí držet hubu, krok, ohýbat hřbet a tvářit se že OK jinač čauky, zítra tu už nechoď
nám uzamkli WC a klíč měl jenom šéf a tedy přehled o tom kdo, kdy, jak často a jak dlouho, dobré, co

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Máme co jsme chtěli. Bude hůř.
Upřesnění podá Gecco.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

záleží na tom, jestli tu práci potřebujete, kolik za ní platí atd. u mě v práci si také stěžují,jaká je to pakárna a na svačinu,wc a cigaretu si může zajít kdykoliv. sám nekouřím a minule mi jeden,prý makačenko, zahlásil že za 12hod. směnu vykouří až 15 cigaret a pak nadává, jaká je to pakárna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Založit odbory, případně se obrátit na inspektorát práce ( http://www.suip.cz )

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pipka

no jo takových jako jste vy je ale hodné málo ,ale mi jsme nekuřáci o to nejde jak jsem uvedla nemají čas ani na jídlo

před 3156 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

lexx: tak se domluv s ostatníma a choďte celá firma na záchod co 5 minut, votravujte ho s tím tak dlouho dokud ho to nepřestane bavit a záchod zas neotevře, nejlepší je když se mu při tom budete chtít i svěřovat „pane šéf, pustil byste mě a záchod? to víte, já mám asi nějakej zánět močových cest..“ druhej požádá o klíč s tím že ho nějak „svrbí močová trubice“…třetí přijde s tím že má nějaký kvasinky nebo tak, čtvrtej mu bude hlásit že jde na velkou, protože bude kadit, a že to nějakou chvilku zabere, protože už má druhej den zácpu a neodchází mu stolice..myslím že pokud má ve firmě nějakej respekt, tak todle dýl jak dva dny poslouchat nevydrží

před 3157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pipka

No to jsme měli v práci také a dokonce i červené pásky na rukou v určitou dobu ,ale to svědčilo jen o tom ,že můj zaměstnavatel nebyl příliš vysokého iq a byl nám k smíchu ,ale tady už se jedná o zdraví a navíc 11000 za takovou práci i když je to směšné, ano,ale aby k ní měli vše co potřebují.

před 3158 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek