Avatar uživatele
zača

jak na zaměstnavatele

zaměstnavatel prodal hotel, kde jsem pracovala a nový majitel mě tudíž do prostorů nepusti,čerpám starou dovolenou a pak prý mám dát výpověď a dostanu 1,5 měsíční odstupné.(délka zaměstn.6 let). Poraďte prosím, jak by to mělo být správně, děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Georgo2010, briketka10 před 3403 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nemáte důvod podávat výpověď. Tu Vám měl dát původní majitel a měl Vám vyplatit odstupné. Jenže to by bylo minimálně dvojnásobkem měsíčního platu a ne 1,5 násobkem.
Pokud podáte výpověď, budete mít problém jak s úřadem práce, tak se sociálkou. Vámi podaná výpověď by znamenala, že nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Pokud Vám nový zaměstnavatel neumožňuje po vyčerpání dovolené vrátit se na své pracoviště, obraťte se na policii.
V žádném případě nepřistupujte na možnost, že Vy podáte výpověď zaměstnavateli. Tento krok by pro Vás měl dalekosáhlé negativní důsledky.
Pokud Vás zaměstnavatel nepotřebuje, je jedinou cestou, aby Vám dal výpověď on - pro nadbytečnost. Na jinou možnost nepřistupujte.
Bylo by velmi dobré, kdybyste se na tyto skutečnosti zašla informovat přímo na ÚP. Je možné, že by tento úřad již Vašeho nového zaměstnavatele na základě Vašeho upozornění dokázal "srovnat" sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Skončilo tvé pracovní místo. Vše ostatní záleží na tom, co všechno jsi měla ve smlouvě. Pokud firmu koupil jiný majitel, tak si samozřejmě dosadí zaměstnance které chce.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony