Jak na vzteklé dítě?

Nás pětiletý syn je velmi umíněný. Vzteká se několikrát denně, třeba když mu vypneme televizi. Snažíme se mu opakovaně vysvětlit, že takto se chovat nemá, ale vůbec to nepomáhá.

Nejlepší odpověď
anonym

  • jako malýmu mi nějaký vysvětlování bylo naprosto jedno.. vždycky sem to rázem pochopil po tom co mi ji naši jednu střihli

Další odpovědi
kazisvět

Já jsem na to vymyslel vlastní docela účinné řešení – vztekající se čtyřletou dceru natáčím na kameru a pak ji záznam ukazuji. Hodně se vždy stydí, chce záznam smazat a na nějakou dobu je pak pokoj. Asi to není moc vědecké řešení, ale funguje 🙂

aramah

Liberální výchova, ano nebo ne! U nás doma se to řešilo v klidu, co se týče trestu…Každá rada drahá.

panenka

Mojé kamarádky syn to dělá taky vzteká se jí v obchodě,když mu vypne televizi,když se nechce jít okoupat když mu kámoška řekne. Jednou jsem byla u ní na návštěvě a začal se tak předvádět že si rozházel celý pokoj kámoška mu pak řekla,že si má uklidit hračky on řekl že ne a třískl dveřmi.Já jsem jí řekla že si to nesmí nechat líbit a vždy mu za takové chování dát po zadku at si uvědomí že se tak chovat nesmí.

dagry

Tak to já jsem teda byla tvrdá matka, protože to co tady čtu je teda slabý odvárek. Rozmazlené a vznětlivé děcka teda z duše nesnáším a proto jsem to netrpěla ani u svého synka, který to samozřejmě taky na mě zkoušel. Na radu dětské lékařky u nás proběhla tzv. léčba šokem. Tzn, že jakmile synáček začal vyvádět, tak proběhla ledová sprška na obličej a byl klid. A pak stačilo pouze říct, že bude sprška… Můžu vám říct, že ta sprška byla max. 2×, ale byl to opravdu velice účinný výchovný prostředek. Bez bití, bez křiku a byl klid.

anonym

deti na sebe upozornuji ruznymi zpusoby,jeden znich je vztekani,zkuste to prehlizet,kdyz uvidi ze nereagujete na jeho hnev prestane si vyzadovat veci krikem

roxy52

U nás se to taky řešilo studenou sprchou.Můžu jen doporučit.Rozhodně vynikající výsledky.