Kris

Ubrečené dítě…

Zdravím všechny maminky a tatínky,
mám dva měsíce starou holčičku a skoro pořád jen brečí a brečí.Dokáže brečet i klidně hodinu a pak usne unovou.A přesto vím,že jí nic nebolí.Připadá mi to spíš jako vztek.Když jí vemu do náruče tak chvilku ještě brečí,ale pak jí to přejde,ale jak jí položím do postýlky začne znovu.Hodně lidí mi říká,že jí mám nechávat vybrečet,že když jí budu chovat tak si na to zvykne a bude to ještě horší.Ale nemám na to jí nechávat vybrečet.A přesto vím,že prdíky to nejsou,hlad to není a plenku má taky čistou.Prosím o rady ty co měli s dětma podobné trápení :)

Nejlepší odpověď
anonym

Sousedce brečela holčička do dvou let. Ve dne, v noci. Něco takového jsem si nedokázala ani představit. Doktorka na nic nepřišla a potom to naráz přestalo.
Někdy prostě miminko potřebuje víc tepla a něhy a protože si o to neumí říct jinak, brečí. Že tomu tak je, na to je nejspolehlivější radar Vaše náruč. Z nějakého důvodu potřebuje Vaše miminko pocit bezpečí a Vaší blízkosti. Když ji nedržíte v náruči, zkuste na ni mluvit, pohladit ji, na chviličku se k ní přitulit.
Mám už dvě vnučky, ale nejsem zastáncem toho, že dítě se má nechat vybrečet. Pokud pláče ještě po 10 minutách, něco není v pořádku.

Další odpovědi
Drap

Měli jsme podobné problémy. Po čase to ustane. Každé dítě je zkrátka jiné.Řešení znáte, buď vhovat a nebo nechat brečet. Co můžeme poradit ? Každý si musá vybrat sám.

hanulka11

Mám to za sebou …dcera byla uplakaná dá se říct až do předškolního věku . Byl to záhul na nervy …ale vyrostla z toho a říká , že mě obdivuje -jak jsem to mohla vydržet .No ale co jsem měla dělat .

pokazdejinak

taky se mi nelíbí ty návody nechat vybrečet, ale je to na vás… pokud se rozhodnete jí tu náruč neodpírat, ale potřebujete obě ruce, zkuste si třeba zatím jen půjčit šátek nebo vak na nošení dětí – když se vám v něm zklidní, klidně ji noste v šátku doma i venku

http://www.ro­dina.cz/clanek1906­.htm

Deli

Kris, zkuste šátkování…