Jak na vás působí Václavské náměstí?

Zajímalo by mě, jak a v čem okouzlí nebo znechutí českého nebo zahraničního turistu Václavské náměstí ve dne a v noci. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, už jsem tam dlouho nebyl, ale odjakživa na mě nepůsobilo jako náměstí. Spíše jako široký bulvár. Znechucuje mě koncentrace podivných existencí a živlů.

Další odpovědi
ten který je

Je to pro mě nejodpornější místo z celé Prahy.Václavák je věčně rozestavěný,samý hluk a nepořádek.V horní části u vstupu do metra se pohybují agresivní narkomani.Přes noc obtěžují zahraniční turisty skupinky negrů,kteří vnucují turistům návštěvu striptýzových barů a nevěstinců.Poslední dobou sleduji mezi Václavským náměstím a Wilsonovým nádražím zvýšený pohyb tzv.uprchlíků,kteří zaujímají pozice k prodeji drog.Hlavní starostí městské i státní policie je dát řidičům pokutu za nesprávné parkování.Opravdu jsem naštvaný a je to hnus. ☹ Pokud můžu,snažím se tomu místu vyhnout.

led

Václavák… Akoby sa tu čas zastavil, čo si pamätám aj detských čias a zažívam aj dnes, tie davy hmýriacích sa ľudí rôznych farieb a jazykov, čakám neustále otázku „čenž many“ alebo „bony“ (pre mladých, čo to nezažili, bony boli peňažné poukážky na nákup v Tuzexe, ktoré človek získal ak do banky odovzdal tvrdú zahraničnú menu, alebo kúpil od vekslákov), pastva pre oči vo výkladoch…
Cez deň ešte sa dá, ak si dáte pozor na cennosti a nákup, ale večer… to začína nočný život so všetkými krásami a neresťami.

michalds

Působí pozitivně, mohlo by tam být uklizíno lépe.

hapiky

Staromák je vlídnější, pozitivnější