elektrikář

Jak na sterilizaci strouhaných jablek na štrůdl, v zimně.

Doplňuji:
Jde mi o teplotu, vody v hrnci z lahvemi z jablky, a čas jak to mám dlouho, to mám strilizovat

Nejlepší odpověď
arygnoc

sterilizácia sa v domácich podmienkam prevádza pôsobením tepla, tepelnou úpravou.

takže zavariť, podobne ako jablkový kompót, prípadne použiť jablkový kompót.

ponúka sa i možnosť jablká zmraziť.

ale:

babička jablká (zdravé jablká) odkladala na drevenú policu (v špajzi, na skriňu), kde kľudne vydržali čerstvé i do jari.

Další odpovědi
anonym

Jablka omýt, oloupat, nahrubo nastrouhat. Do čistých sklenic dávat vrstvu cca 3 cm strouhaných jablek, prosypat dvěma vrchovatými lžícemi krystalového cukru a tak pokračovat až cca 1 cm od horního okraje sklenice. Zavíčkopvat a klasicky zavařžit. Nepřevařit, protože jinak by byla jablka rozvařená.

Doplňuji:
Teplota tak 80 stupňů a podle velikosti sklenice 20, nebo 30 minut. Litrovku 40 minut.

Sůwa

Tady máš kopu předpisů, dokonce i jedno video :
http://search­.seznam.cz/?q=ja­blka+ve+vlastn%C3%AD+%C5­%A1%C5%A5%C3%A1v%C4%9B&a­q=0&oq=jablka+ve+vlas­tn%C3%AD+%C5%A1&sou­rceid=szn-HP&thru=sug
Dělávala jsem to pravidelně, ale vždy jen ve vlastní šťávě bez cukru 🙂

Questman

Nevím jakým způsobem bys chtěl sterilizovat jablko a pokud to jde tak to snad radši ani vědět nechci :DDDD
Ach ta čeština, jen je zajímávé, že takoví místní géniové jako je očko se nad tím ani nepozastaví.

PS: píše se sterilace

Dochy

Arygnoc: Jablka, která by vydržela celou zimu primárně nebývají určena na štrůdl. Přes zimu vydrží jen některé odrůdy a i z nich jen exempláře bez kazů. Všechna horší jablka jsou jen k rychlé spotřebě (ta horší z nich pouze v kuchyni) nebo konzervaci.
Kompot není jednoduše použitelný pro štrůdl kvůli vodě.
Žena také zavařuje strouhaná jablka. Nejsem si jist jestli s cukrem, když si vzpomenu, zeptám se večer.

anonym

Dochy, cukr tam funguje jako konzervant. Bez něj by se strouhaná jablka kvasila a kazila. Proto se jej musí dávat poměrně hodně. Za to už se ale nesladí ovoce na koláči nebo ve štrůdlu. Tam už se přidává pouze koření.

Dochy

vím, že cukr dost pomáhá, na druhou stranu, co to sterilování teplem?

Dochy

Tak zpráva od ženy: zavařuje jen nastrouhaná jabka s trochou skořice podle návodu z netu. Žádný cukr. Čas ani teplotu z ní nedostanu 😉
Jablka ve sklenicích máme ještě z loňska.

Sůwa

Já přidávám skořici až před pečením a dvě vrchovaté lžíce cukru mi stačí na celý štrůdl, někdy ani tolik ne. Je smutné, že se hodnotí i vyloženě nesprávné odpovědi … ☹

elektrikář

Jedná se zabití všech spor plísní, a kvasinek. Aby se nám výrobek nekazil. Cukr do sklenic nepřidávám. Jen jsem to dělával podle odhadu.Chtěl jsem jen znát technické parametry