LysoňXXX

Jak na psa

Jak odnaučit psa ( 7 měsíců ) aby po venku co najde tak kouše a žere. Kosti, starý salám, něco co už někdo jedl a nesedlo mu to atd.. Když mu to vytáhnu z tlamy, tak se hned poohlíží po něčem jiném k „zakousnutí“ poraďte..
Doplňuji:
Děkuji za rady, je to Jack Russel Terier. Hlady netrpí a pohyb má taky. Hraček taky „pár“ měl, ale všechny rozkousal. Fuj nebo nesmíš dělám pořád.

Nejlepší odpověď
terry

To delaji skoro vsichni psi. Jsou to castecni mrchozrouti.
Je potreba byt dusledny. Vse mu vzit co nejdrive a rikat durazne FUJ.
Neni to lehke, ale lze ho to odnaucit.
Navic je pak mensi sance, ze sezere nekde neco otraveneho.

Další odpovědi
Damiana

Dát mu pořádně najíst – a hlavně zkontrolovat, jestli krmivo obsahuje všechny důležité látky, které (ještě) štěně ke svému vývinu potřebuje. Např. olizování zdi může značit nedostatek vápníku.
Nebo to může být také vcelku nechutný zlozvyk, který je třeba rychle odnaučit. Psa mít na vodítku (nejlépe prodlužovacím) a bedlivě ho sledovat. Jak začne s nějakou „pochoutkou“, zatáhnout, rázné: Fuj, nesmíš. A odvést ho pryč. Pak chodit i kolem např. výkalu, staré kosti apod. do té doby, dokud to sám nezačne ignorovat a za to ho odměnit pamlskem. Na odpoutání pozornosti při volném výběhu jsou výborné házecí hračky určené k aportování.
Chce to trpělivost, ale při důsledné výchově se to dá zvládnout. Pokud nemáš doma moc silného samorosta (nebo až příliš velké degenere).:-))

aramah

Především mu dát košík,to fakt funguje:-)

akvidzerp

asi bych mu koupil nějakou tu gumovou hračku,třeba co píská..

bubukaa

Dělal to i náš pes, u některých věcí jako např. boty jsem zakročila česnekovým sprejem proti okusování a očůrávání psů, který psům smrdí, na boty atd. jsem stříkla na podrážku......... Ale po tom co oslavil 2hé narozneniny přestal tohle dělat. Neutíká ani nekouše

MartinR

věnovat se mu … sledovat a důsledně zakazovat – na vodítku a fuj musí být důrazné – ty jsi pán /panička (např. moje žena to pojímá jako ňuňací a domlouvací hru a to fakt na psa nezabírá)
neházet mu pamlsky na zem a nenechávat ho sebrat ze země co mu upadlo
a trénovat, trénovat … trénovat … a odměňovat
možná veterinář, zda mu něco nechybí … čím krmíš a jaké dávky?