Jádrohlod

Jak na filtrování v Excelu?

Dobrý den. Modelová situace: mám 2 sloupce, v prvním je pořadové číslo z matriky 1 až 99 a v druhém jméno zemřelého , tj příjmení a jméno. Jde o cca 2000 osob. Tyto občas potřebuji filtrovat dle příjmení.Pro rychlejší práci by vyhovovaly 4 sloupce s daty,ale zdržuje nastavení filtru pro každý. Je možné ovládat / nastavit a měnit filtr pro všechny najednou ?

Odpovědi
Edison

Nastavit filtr pro 4 sloupce zabere čas??? Jak chceš nastavovat filtry pro všechny najednou, když v každém sloupci budou různá data? Nebo jsi to blbě popsal…

Arne1

Čemu vlastně říkáš filtr ? A čím by se lišilo provedení se 4 sloupci od nynějšího ? Vždyť sloupec s křestním jménem a s příjmením si můžeš automaticky vytvořit z celého jména.