bolak

Pomůžete s funkcí v Excelu?

Ve sloupci „M“ mám vždy jméno (Tonda, Pepek, Karel, Tonda, Tonda, Karel, Pepek…) ve sloupci „P“ mám hodnotu (+4,+6,–2,+9..), takže to vypadá nějak takhle:

Tonda +4
Pepek +6
Karel –2
Tonda +1
Tonda –1
Karel –2

.
A pak mám ve sloupci „V“ a „W“ tabulku, kde chci udělat součty (SUMY) hodnot pro jednotlivá jména. Takže pro uvedený příklad by tam mělo být:
Tonda +4
Pepek +6
Karel –4

Prostě vzít jméno ze sloupce „V“, prohledat sloupec „M“ a pokaždé, když narazí na ono jméno, tak z buňky vedle ve sloupci „P“ na stejném řádku vezme hodnotu, z těch hodnot udělá sumu a zapíše vedle toho jména ve sloupci „W“.

Alesh: Dík, a jak ještě udělám, když chci určit počet buněk, ze kterých sem tu sumu udělal?

Nejlepší odpověď
Alesh

SUMIF
COUNTIF

bolak

Alesh: A ještě mi řekni prosím jednu věc k tý SUMIF, co když chci těch podmínek dát víc, jak to tam mezi ty středníky nacpu?

Například že ve sloupci „M“ musí bejt „Tonda“ a zároveň ve sloupci „N“ musí bejt na stejném řádku „Příbram“.

Alesh

SUMIFS