Avatar uživatele
doktorphlox

Existuje nějaký software, který by mi pomohl roztřídit informace?

Mám dejme tomu 100 objektů. Potřeboval bych je popsat různými tagy a potom mezi nimi vyhledávat, ale s více parametry najednou.- Například bych potřeboval vyhledat všechny objekty z té skupiny, které jsou ZELENÉ, které jsou KULATÉ, kterou jsou S OTVOREM a podobně. Prosím, poraďte. Díky.
Doplňuji:
To s tím Excelem je strašně složité. Mám na mysli něco podobného, jako je nové rozšířené vyhledávání na ČSFD. Tam si můžete pomocí zaškrtávátek filtrovat perfektně údaje. Například hledáte-li: film-americký-rok 2012-komedie-herec XXX. A ono to vyjede jen ty filmy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, bolak před 4221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Šlo by to klidně i v excelu, do sloupce A si dáš objekty a další sloupce si pojmenuješ podle těch tagů (Sloupec B – KULATE, Sloupec C – ZELENE, Sloupec D- S OTVOREM).

Pokud objekt v buňce A1 bude kulatý a zelený, ale bez otvoru, pak do sloupce KULATE napíšeš 1, do sloupce ZELENE napíšeš 1 a do sloupce s OTVOREM napíšeš 0. U ostatních oběktů to uděláš podobně.

Pak přidáš ještě jeden sloupec podle kterýho se bude uskutečňovat výběr, a do toho napíšeš vzorec. Například, budeš-li hledat objekty které splňují všechny tři kritéria (zelený, kulatý, s otvorem) napíšeš =B1C1D1 a když to bude výsledek 1, tak je to to co jsi hledal.

Všechny sloupce pak můžeš klasicky seřadit přávě podle výsledků od největšího po nejmenší a nahoře se ti zobrazí všechny objekty který budou mít v posledním sloupci 1, tedy všechny objekty který splňujou zadaný kritéria.
Doplňuji:
Složitý ani tak ne, jako spíš zdlouhavý a prostorově náročný, ale schopnost řešit složitě jednoduché problémy je u mě notoricky známá :) To už říkala moje učitelka výpočetní techniky, jak je možné že soubory ostatních písemných prací zabírají 19 kilobajtů a já se nedokážu vejít ani do přidělených 10 mega :)

A nikdy nechápala moje postupy a proč ty soubory zabírají tolik kolik zabírají, když data tam nebyla prakticky žádná. Jen kdyby se podívala na těch 6 dalších listů pořádně a změnila v nich barvu písma z bílé zpátky na černou, to by čuměla na drát :))

Jinak myslím že v excelu se to dá udělat taky přes databáze, ale jistej si tím nejsem :)

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
RedC22

Přesně na tohle jsou navržený databáze. Nevím, k čemu to ale potřebuješ, takže DB bude pro tebe patrně overkill.

Zdroj: http://www.mys­ql.com/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Nevím, co si představuješ pod pojmem „objekt“, musel bys být trochu konkrétnější, ale v podstatě to, co potřebuješ, je klasická implementace databáze. Tabulka objektů, tabulka vlastností a vazba M:N. Možno realizovat třeba pomocí MS Access.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek