doktorphlox

Existuje nějaký software, který by mi pomohl roztřídit informace?

Mám dejme tomu 100 objektů. Potřeboval bych je popsat různými tagy a potom mezi nimi vyhledávat, ale s více parametry najednou.- Například bych potřeboval vyhledat všechny objekty z té skupiny, které jsou ZELENÉ, které jsou KULATÉ, kterou jsou S OTVOREM a podobně. Prosím, poraďte. Díky.
Doplňuji:
To s tím Excelem je strašně složité. Mám na mysli něco podobného, jako je nové rozšířené vyhledávání na ČSFD. Tam si můžete pomocí zaškrtávátek filtrovat perfektně údaje. Například hledáte-li: film-americký-rok 2012-komedie-herec XXX. A ono to vyjede jen ty filmy.

Nejlepší odpověď
bolak

Šlo by to klidně i v excelu, do sloupce A si dáš objekty a další sloupce si pojmenuješ podle těch tagů (Sloupec B – KULATE, Sloupec C – ZELENE, Sloupec D- S OTVOREM).

Pokud objekt v buňce A1 bude kulatý a zelený, ale bez otvoru, pak do sloupce KULATE napíšeš 1, do sloupce ZELENE napíšeš 1 a do sloupce s OTVOREM napíšeš 0. U ostatních oběktů to uděláš podobně.

Pak přidáš ještě jeden sloupec podle kterýho se bude uskutečňovat výběr, a do toho napíšeš vzorec. Například, budeš-li hledat objekty které splňují všechny tři kritéria (zelený, kulatý, s otvorem) napíšeš =B1C1D1 a když to bude výsledek 1, tak je to to co jsi hledal.

Všechny sloupce pak můžeš klasicky seřadit přávě podle výsledků od největšího po nejmenší a nahoře se ti zobrazí všechny objekty který budou mít v posledním sloupci 1, tedy všechny objekty který splňujou zadaný kritéria.
Doplňuji:
Složitý ani tak ne, jako spíš zdlouhavý a prostorově náročný, ale schopnost řešit složitě jednoduché problémy je u mě notoricky známá :) To už říkala moje učitelka výpočetní techniky, jak je možné že soubory ostatních písemných prací zabírají 19 kilobajtů a já se nedokážu vejít ani do přidělených 10 mega :)

A nikdy nechápala moje postupy a proč ty soubory zabírají tolik kolik zabírají, když data tam nebyla prakticky žádná. Jen kdyby se podívala na těch 6 dalších listů pořádně a změnila v nich barvu písma z bílé zpátky na černou, to by čuměla na drát :))

Jinak myslím že v excelu se to dá udělat taky přes databáze, ale jistej si tím nejsem :)

Další odpovědi
RedC22

Přesně na tohle jsou navržený databáze. Nevím, k čemu to ale potřebuješ, takže DB bude pro tebe patrně overkill.

Zdroj: http://www.mys­ql.com/

Alesh

Nevím, co si představuješ pod pojmem „objekt“, musel bys být trochu konkrétnější, ale v podstatě to, co potřebuješ, je klasická implementace databáze. Tabulka objektů, tabulka vlastností a vazba M:N. Možno realizovat třeba pomocí MS Access.