LEONEK

Jak na bolavé zuby? bolí mne strašně zub mám tam díru ale je už dnes pozdě jít k lékaři co s tím?

můžete mi prosím poradit co mám udělat aby mě to tolik nebolelo pohotovost je moc daleko!!! něco co zaručeně zabere kromně alkoholu děkuji

Nejlepší odpověď
Deli

Je pátek večer, člověče, seberte se a jeďte na tu pohotovost!
Jinak budete v neděli zfetovaný práškama a namol a stejně šílený bolestí – do pondělka je daleko, zub může otéct a můžete mít zánět, který půjde hlouběji a pak už to nebude jen na vyčištění zubařem, ale na resekci či hůř!

Další odpovědi
suaeda

Na bolavé zuby jedině zubař. Honem někam na pohotovost!!!
Jinak uklidňující prášky postupně na bolest přestávají učinkovat. Osobně jsem na bolesti zubů používal důkladné vyčištění zubů, včetně dásně u místa bolesti. A pak mi pomáhala moravská meducína – slivovice. Ale pozor nepolykat, ale nechat nějakou dobu v ústech působit na bolavé místo. Někdy nepomohlo nic a chodil jsem třeba až do rána po městě s kapesníkem na ústech. Bolavé zuby jsou prevít.

dědapetr

Zkusit Mundisal gel – 8 g
http://www.le­kynainternetu­.cz/p/mundisal-gel-8-g/

www

Žádné spolehlivější anestetikum na tento problém neznám. Proto zkoušej, budeš z prášků možná zblbější, než z panáka na zuba 😁

pusinka50

  1. na pohotovost
  2. Namoč kapesníky do studené vody a dej je složené na mrazák, až ztvrdnou, tak přilož zvenku na bolavou čelist a uvaž šátkem „na babku“.
  3. Koření hřebíček držet skusem přímo na zubu
  4. Čaj porcovaný heřmánek uvařit a přikládat přímo na zub nějakými tampony.
  5. Ibalgin je protizánětlivý nebo Valetol, ale max 3 prášky denně a maximálně v pondělí mazat k doktorce, jestli to do pondělí vydržíte.
  6. Slivovice mi nepomohla, ani česnek.
  7. Prevence 2× ročně k zubařce na kontrolu

Michal Kole

Ibalgin 400. Doporučeno je 3 tablety denně a nejdříve si další tabletu vemte po 4 hodinách.

jiriii

Určitě na pohotovost. Je i zubní pohotovost u nás je ve středních čech. v Příbrami nebo i v Praze.

fablen

jako anestetikum pomáhá žvýkat hřebíček – stačí jeden kousek, na tu chuť si brzy zvykneš