DIH

1 ibalgin denně

Co se může stát člověku který bude brát každý den jeden ibalgin před spaním aniž by mu něco bylo??

Nejlepší odpověď
beer

Vyjímám:
„Odborníci tedy varují, aby lidé v žádném případě nebrali ibuprofen (ibalgin) preventivně, více si ublíží, než pomohou“
Více zde
http://medici­na.ronnie.cz/c-4249-ibuprofen-pozitivni-nebo-negativni-pomocnik.html

Další odpovědi
anonym

Tělo si zvykne a přestane to mít ten správný účinek. Navíc každé prášky, je to chemie, mají vedlejší účinky. Takže to nežer. Lepší je, a to dělám taky, jdu se projít i ve 3 ráno, když nemůžu zabrat.

pusinka50

Ibalgin či Ibuprofen či jiná od tohoto léku odvozená generika při pravidelném dlouhodobém užívání ti zničí trávení, žaludeční stěnu, jícen apod. Vlastně vše „spálí“. Mimochodem začneš trpět zvýšeným pálením žáhy, můžeš dostat žaludeční vředy atp.
Kopíruju informace z wiki, ale vím to i ze zkušenosti.

Nežádoucí účinky se projevují především v oblasti žaludku. Častější nežádoucí účinky: nevolnost, dyspepsie, zvýšená hladina jaterních enzymů, průjem, zácpa, krvácení z nosu, bolesti hlavy, závratě, vyrážka, zadržování tekutin, a hypertenze. Vzácně při dlouhodobém užívání velkých dávek může dojít u některých jedinců k poškození tenkého střeva, srdečnímu selhání, hyperkalémii, poškození ledvin a může dojít ke vzniku žaludečních vředů. Prevence je pouze krátkodobé užívání a požití po jídle.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­buprofen