Avatar uživatele
Martin3

Jak můžu být vetší?

Ahoj, je mi 16 let a mám jen 159cm, rodiče jsou taky malý, máma 157cm a táta 163cm. Můj děda byl vysokej měl okolo 170cm a prej bych mel byt vysokej jako on. Stále se trápím s tím že vůbec nerostu. Od svých 15 let mám pouze 159cm a stále nic. Nevím jestli se mi pozastavil růst a porostu až v 17 letech, ale nekdy jsem četl, že okolo 17 let mám svoji dospělou výšku. Poradíte mi co bych mel jíst co zase ne a co by mi pomohlo trochu vytáhnout, nějaký cviky nebo něco jiného..

Zajímavá 0 před 349 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Spočítej si předpokládanou výšku v dospělosti:
https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-deti-zajima-vas-budouci-vyska-vaseho-ditete-spocitejte-si-ji-40216097
Nejpravděpodobnější tvoje dospělá výška bude 166,5 cm. S 95% pravděpodobností dorosteš do výšky mezi 166,5 a 175 cm.
Jez zdravou stravu: zeleninu, ovoce, ryby, kuřecí a krůtí maso, vejce, tvrdé sýry, jogurty, kefír, celozrnné pečivo atp. Co nejméně sladkostí a žádné chipsy. A hýbat se: třeba plavání, jízda na kole, běhání, posilování.
😄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mravenec

Skřipec je zaručená metoda.

Ne, nezabývej se tím. Každý má něco, nikdo není dokonalý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Žádná strava ti v tomto nepomůže. Cvičení, neuškodí, ale zda pomůže se teprve uvidí. Jsou jist věci geneticky dané a s těmi nehneš. To, že je někdo o něco menší ničemu v životě nevadí. Až přestaneš růst, můžeš si pořídit boty s vyšším podražením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Themeansar

Podívej se na Napoleona ten byl malý (168 cm) a přesto byl slavný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Růst je ovlivňován řadou faktorů včetně genetiky, dietních návyků, cvičení a spánku. Zde jsou některé tipy, které by mohly přispět k maximálnímu růs­tu:

  1. Vyvážená strava: Konzumace vyvážené stravy bohaté na vitamíny a minerály, především vitamin A, D, a ty z grupy B, a minerály jako je vápník, fosfor a hořčík, by mohla napomoci růstu. Je také důležité jíst dostatek proteinů.
  2. Dostatek spánku: Dostatek spánku je nezbytný pro růst, protože růstový hormon je vypouštěn během spánku.
  3. Cvičení: Cvičení jako je jóga, plavání a protahování mohou pomoci stimulovat růst.
  4. Pijte dostatek vody: Voda působí jako katalyzátor pro metabolismus vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro růst.
  5. Držte se zdravého životního stylu: Vyhněte se kouření, konzumaci alkoholu a kofeinu, které mohou omezit růst.
  6. Ujistěte se, že nemáte nedostatek vitamínů nebo minerálů: Pokud máte podezření, že nemáte vyváženou stravu, může být užitečné promluvit s lékařem o doplňcích stravy. Vitamín D a vápník jsou obzvláště důležité pro růst kostí.

Vězte však, že genetika hraje velkou roli v tom, jak vysoký se stanete. Pokud vaši rodiče nejsou velmi vysocí, je možné, že ani vy nebudete příliš vysoký. Pokud se obáváte své výšky, poraďte se se svým lékařem, aby jste zjistil, jestli je váš růst v normálním rozmezí a zda můžete ještě růst.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek