lubro21

Jak mohu poslat někomu do ČR peníze, které mám v hotovosti v cizině?

Jsem v Amsterdamu a mám v kapse peníze, které nechci už sebou vézt na další cestě. Jak je mohu poslat někomu do ČR nebo na účet? Western Union je na tohle moc drahá.

Odpovědi
Pepa25

Prý je trochu levnější MoneyGram (ale poplatky budou řádově podobné).
Pokud ale mají být stejně nakonec vloženy na účet, tak je nejjednodušší je vložit na účet v holandské bance a provést převod. Nebo vůbec nebrat hotovost hned si to nechat posílat na účet … Pokud je to menší částka, tak prostě převést hotovost. Do 10 tis. EUR se nemusí nic deklarovat ..

anonym

práce s hotovostí je vždycky drahá. Proto je optimální se hotovosti zcela vyhnout a pracovat jen s kartami (ideálně díky výhodným kurzům např Revolut) nebo IBAN účty (s tím že i Revolut nabízí převody na IBAN).