Jak mohou rozhodovat o rozpočtu?

Komunisté? Ti co ekonomicky zbídačeli tuto zemi? Ti, co lidem sáhli svou reformou na úspory a ochudili své obyvatelstvo? Ti, co otočili hlavně tanků proti vlastním lidem? Ti, co se raději postavili na stranu Moskvy jako poslušní ratlíci, než aby se postavili za svou zem? Hanba! Jak tihle mohou rozhodovat o našich penězích, ti co zničili to dobré, co tu po válce ještě zbylo? Ti, kvůli nímž odešlo tisíce šikovných lidí? Ti, co šikanovali ty, kteří tu zůstali? Hanba, hanba, hanba! Vy, co je hájíte, řekli byste to perzekuovaným? Řekli, že ti komunisté nebyli tak špatní? Těm, co STB nedala pokoj? Přemýšlejme lidi, tohle není normální, že ti komunisté znovu pískaj. Oni nikdy fair-play hrát nebudou!!

Nejlepší odpověď
ivzez

KSČM rozhoduje i o závažnějších věcech.

Proč?
Protože po roce 1989 nebyla komunistická strana zakázána
a protože ji lidé stále volí. Dokud bude mít hlasy voličů, bude
spolurozhodovat.

Další odpovědi
Hufnágl

Nechci bránit komunismus, ale…Uvědom si, že doba po válce byla dost zlá a nedalo se vše opravit a proinvestovat za jeden rok, nejdříve se muselo investovat do odstranění sutin po bombardování, obnovit chodníky, cesty, kanalizace, zbudovat nové školy, zdravotní střediska, obchody, pomoct v zemědělství, obnovit továrny které hodně utrpěly bombardováním, obnovit železniční tratě, rodiny v podstatě začínali na nule a stát na tom byl stejně, narozdíl od dnešní doby se lidé podíleli na společných pracích aby to šlo rychleji a levněji. Za to jim stát poskytl lékařskou péči, školy, školky a jesle pro jejich děti zadarmo, energie byly od státu také dotované, veřejná doprava jak by smet a mnoho dalšího bylo státem dotované aby občané platili jen to nejnutnější za jejich pomoc při obnově státu. Nežilo se na dluh ale kupovalo se jen to, na co byly peníze, takže ne proto že by zboží nebylo ale proto, že lidé byli naučení, žít jen za své, nikoliv za půjčené od banky. Nebyli tak otroky ve vlastní zemi, jak je tomu dnes. Dnes jsou regály plné zboží, které funguje dva roky a jde do popelnice, na tyto dvouleté výrobky se lidé zadlužují a výsledek je otroctví. Za další, pokud něco funguje stejně to vyhodí a jdou za půjčené peníze koupit další jen aby byli In, měli například nejmodernější mobil, televizi…kdo byl svobodnější, lidé v socialismu nebo kapitalismu. V obou jsem prožil kus života, nemám to tedy vyčtené z knížek nebo z filmů.
=============­===============
Pro Butters a jiné. Ty píšeš, že díky Bohu žijeme ve svobodné zemi, kde mi nikdo nediktuje, co mám dělat a říkat? A co toto: Platíme revizi kotle (800–1500), revizi komína (800), v elektřině platíme nesmyslné větráky či slunce, ve vodě Francouze, z tabáku neziskovky. Uhlí už je dneska drahé a je čím dál horší, cenu dřeva vyšroubovali na šílenou výšku kvůli nesmyslným štěpkám pro Skopčáky. Zakázali nám kouřit v hospodě, vnitráci nás sledují na internetu, kdekdo nás může udat za cokoli, všude nás sledují kamery. Kdekdo nám může vlézt do baráku na kontrolu bůhvíčeho. Když chceme někam jet autobusem, vlakem, metrem, tak abychom si na tu cestu šetřili, platíme za auto příšerně vysokou částku za pojistku, dálniční známku, kontrolu u doktora, technickou, teď i jakoukoli pokutu I za malicherné prohřešky, máme nařízené letní I zimní pneumatiky, spoustu vybavení, které musím nesmyslně měnit. K doktorům musím dojíždět a když jdu do lékárny, tak se nestačím divit. V krámě kupuji jedovaté potraviny, které jsou šíleně předražené, hlavně že jsou ze Západu, Výrobky nikdo neopravuje, všechno se vyhazuje, protože oprava by byla dražší než nové. Na baráku, který jsme koupili za zdaněné peníze, musíme stejně platit daň, pojištění, a musíme ho z něčeho udržovat, aby nespadl na palici. Kamkoli vlezeme na úřad, platíme různé poplatky, a ještě na vás čumí jak na otravný hmyz co si dovolíte je otravovat. Benda, Kalousek, Schwarzenberg a řada dalších darmojedů, které platíme, z některých z nás dělají venkovské burana a nevzdělaného pitomce, ale když se blíží volby, mohli by se rozdat, samozřejmě, že ne ze svého.A mohli bych pokračovat… A kdekdo se nám snaží vnutit, že náš největší nepřítel je Rusák… Hovno… Náš největší nepřítel je EU, tenhle stát a jeho politici…Žádný Rusák, žádný soused, žádný normální člověk nás tak zavile nepronásleduje a neokrádá tak, jako tenhle dobytek…

Butters_xD

Hufnágl: To je povinnost si kupovat nejnovější televizi a zadlužovat se ? Díky bohu, že žijeme ve svobodné zemi, kde mi nikdo nediktuje, co mám dělat a říkat :)

da ny

Nastudujte si nejprve něco o naší historii a poválečném uspořádání Evropy.
Leccos snadno pochopíte/vysvětlí se Vám.

K odpovědi na otázku:
Snadno.
Každá dosavadní porevoluční menšinová vláda se „opírá“
o hlasy KSČM, včetně volby prezidenta (a ne Zemana).
A vždy tam byl nějaký „obchod.“
Je okurková sezona, ! “Corona“ se okoukala, nenechte se vytáčet médii. Uvědomte si, že začínají všude předvolební tahanice a vášně.
Mám starost o Vaše zdraví, zdá ce, že už vidíte příliš „rudě“. :)

@ Butters_xD
O nás, po válce rozhodli jiní! Byla tady bída, hlad, neúroda ve 47. Lidés nadšením a důvěrou
„budovali“ po válce vlast, průmysl, byty (byť panelové králíkárny, které přišly ze západu. Ujaly se u nás a v NDR). Lidé (i staří „komunisté“, kteří byli brzy „odstaveni“ a nahraženi jinými a prospěcháři cítícími sílu moci), ve 46 uvěřili a pod tlakem se nechali opít rohlíkem.
Tušíte alespoň trochu, kolik aktivistů z r. 89, je zklamáno a rozčarováno za těch 30 let, jaký to nabralo rozměr a směr? Vždyť o tom svobodně hovoří (také stárnou a vymírají).

anonym

Obou dávám palec nahoru!

anonym

Hufnágle: Kvalitní vyčerpávající odpověď!

anonym

Butters: Přesně!