dmatejek777

Jak mohli převézt kostel na kolejích? Vždyť je zapuštěný v zemi. Nedovedu si to představit..

Doplňuji:
A jaký největší předmět na světě byl lidmi převezen?

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínám si na kostel v Mostě. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích

Podrobnosti najdete v odkazu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kos­tel_Nanebevzet%C3%AD_Pan­ny_Marie_%28Mos­t%29

Další odpovědi
anonym

Odkopou se základy, použijí se traverzy, ať dřevěné nebo železné. Taky hydraulické zvedáky kvůli podsunutí traverz. Někdy se musí objekt rozdělit. U kostela z mostu to nemuselo být třeba. Buď se odřízne od základů nebo to není třeba, objekt sice je na základech, ale není to jednolitý beton. průběh stěhování mosteckého kostela http://www.you­tube.com/watch?v=J6K_Guc­GTg8
Doplňuji:
Taky funguje rozebrání konstrukce http://www.you­tube.com/watch?v=y7FqIS­pHu1Q a opětovného složení. I v ČR máme odborníky.

anonym

Jeden z mnoha případu. http://www.chy­trous.cz/pres­tehovany-kostel/

Emefej

Jako student jsem se byl na přesun mosteckého kostela podívat. Tak jako většina přihlížejících jsem si kostelem nechal přejet korunu. Dodnes jí mám schovanou.

Lamalam

Zajeď si do Mostu, v tamním přesunutém kostele (ve sklepě) promítají dokument o celém přesunu, ve kterém je všechno vysvětleno.

cochee

Vzpomínám si, že v našem městě takhle převáželi školu, asi nebyla tak velká jak ten mostecký kostel, ale taky pěkná chaloupka. Stála v cestě stavbě nové cesty, která měla být v místě staré cesty, po které jsme projížděli, jen asi desetkrát širší. Jezdili jsme tamtudy k babičce vždycky jednou za týden až dva a vnímal jsem, jak se škola od té cesty vzdaluje, muselo jít maximálně o decimetry denně. A jinak tak, jak psali kolegové – opatrně pod základy, hydraulikou vyzvednout na úroveň zemského povrchu a pak po kolejích.

fandosaurus

Nejsem si jistej ale myslim že nejdřív tam kde to chtěj postavit udělaj stejný základy, pak puvodni kostel rozeberou a zase ho složej na novym místě :D

postcd

většina českých kostelíků by asi takto převést nešla protože by se jim zničila statika (cihly, kámen). Pokud je ale dřevěný tak je to asi něco jiného.

honza19hk

zákady odhrabali,podhrbali zvedli na zvedáky,položili pod to koleje položili pod základy podvozky popř plochý železniční vagon a bu´d nějakou lokomotivou nebo navijákem to odtáhli tam kam až měli koleje.práce jsou velmi nebezpečné a velmi nákladné.

Jinak asi největší věc kterou jsem viděl převážet byla vrtná souprava na těžbu ropy. Viz video.http://www­.youtube.com/wat­ch?v=BqPoQD3vO­ZE