nyjono

Jak moc se vyplatí kupovat zásoby, když je zboží v akci?

Kde je hranice, jak velké množství?
Jedna příbuzná má 1 šuplík v mrazáku másla a Ramy. A jede na kontokorent.
Osobně si myslím, že akční slevy nejsou až tak vysoké, aby se větší zásoby vyplatily, když v nich jsou uložené peníze.

Odpovědi
ivzez

Záleží na ceně v akci.

Já jsem takhle před nějakou dobou koupila zlevněné máslo
za „socialistickou“ cenu 16 Kč za 250 g. Mělo už jen dva dny
do expirace, ale v mrazáku přežilo ve zdraví čtyři měsíce…

Ramu nekupuji vůbec → nechutná mi a navíc není zdravá.

Drap

Nelze takto stanovit. Pro každého to má hodnotu jinou, nikdo z nás nezná budoucí vývoj cen zboží. Taky záleží na spotřebě dané domácnosti. Na tom že si někdo vytvoří takovéto zásoby nikdo nezbohatne. Může sice něco ušetřit, ale výsledek žádný velký zisk nepřinese.

lota

Nevyplatí. Hlavně proto, že člověk daného výrobku víc sní, když ho má zásoby.

Dochy

Podle mně se vyplatí koupit trvanlivé věci pokud je to to co byste stejně koupili, jen o něco později. Zrovna na tom másle asi mohla i docela „vydělat“ vzhledem k současné situaci. A pokud jí máslo z mrazáku nevadí. Mně vadí, podle mně má výrazně jinou chuť a vůni, takže radši zaplatím dnešní cenu za čerstvé, než 30 za vytažené z mrazáku.