dust8

Jak moc se drancuje baterie v telefonu, pokud je nonstop na nabíječce?

Nejlepší odpověď
Roman71

Drancování baterie se nekoná 😉
Nabíjecí elektronika v telefonu ukončí proces nabíjení v okamžiku, kdy napětí baterie dosáhne výrobcem nastavené hodnoty. Další možností přerušení nabíjení je přehřívání baterie. Připojená „nabíječka“ je v podstatě jen napájecí zdroj, který elektronice v telefonu dodává jmenovité napětí a proud pro dobíjení baterie, takže celý proces nabíjení si řídí telefon sám.
Když kapacita baterie klesne na určitou hodnotu, telefon opět spustí proces dobíjení a ukončí ho po dosažení nastavené hodnoty. Vše probíhá automaticky.