dust8

Jak moc ovlivňuje hladinu cukru v krvi hormon endorfin a hormon serotonin? Čím je víc cukru v krvi, tím je víc hormonů?

Nejlepší odpověď
annas

"Endorfin, serototin a další hormony štěstí výrazně ovlivňují naši psychiku

  1. Nejjednodušší způsob pro uvolňování endorfinu do mozku je okamžité zvýšení hladiny krevního cukru. To je také důvod, proč mnoha jedincům pomáhá pro zlepšení nálady konzumace hořké čokolády, bonboniéry, hroznového cukru nebo jiné, energeticky náročné potraviny. Každý si musí najít svého ideálního pomocníka při boji se špatnou náladou.
  2. Sertonin – velké množství požadované látky najdeme v lososovém nebo krůtím mase, ale také třeba ve špenátu, kvalitních domácích vejcích, banánech, zelenině nebo celozrnném pečivu. Doporučit lze také konzumaci ořechů a semínek. Produkci serotoninu ovlivňuje také příjem vitamínu B, proto zajistěte příjem potravin, které jej obsahují – od mléčných výrobků po mnohé druhy zeleniny. Pokud si nejste jisti ideálním jídelníčkem, můžete si s vitaminovým deficitem snadno poradit užíváním některých potravinových doplňků

Sluneční svit má přímý vliv na hladinu serotoninu v mozku_ atd

https://www.spek­trumzdravi.cz/roz­voj-osobnosti/endorfin-serototin-a-dalsi-hormony-stesti-vyrazne-ovlivnuji-nasi-psychiku

Když si přečtete text a celý článek dovíte se odpověď na svou otázku.