Avatar uživatele
df

Jak mít rád všechny lidi?

Jelikož je ma rád i Bůh. Měl bych jakožto člověk věřící v Boha mít rád všechny lidi bez výjimky? Jak na to?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Roman71, Disraeli před 910 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Životní zkušenosti mě dnes a denně přesvědčují, že jakožto věřící v Boha s tím budeš mít dost velký problém!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Bůh je má rád a ty v něj věříš, tak je musíš mít rád i ty? Divné logické závěry.
Ty nejsi bůh/Bůh (hádám), tak nemusíš být jako on (dokonalý).

Být smířlivější, nad věcí, víc cestovat (cestování účí toleranci – všeobecnou k lidem, lidskému druhu, nehledě na rasu, náboženství a kulturu). Víc se zajímat (nebo naopak v některých případech i míň – a nestarat se o to, co není naše starost. Hledět si svého). Neodsuzovat, nepodléhat předsudkům, zkusit trochu meditace, pozitivismu, dechová cvičení,… Víc číst, nejen beletrii (i když samotná může pomoci), ale nějakou odbornou literaturu, filosofickou – o společnosti, lidech, chování (sociologie, psychologie,… psychologie je vůbec dobrá pro pochopení, jak co u lidí – i v nás samých – funguje. Proč děláme, co děláme, proč jsem jací jsme.. budeme pak chápavější i náladovosti ostantím k chování jiným, ať už výstřednímu nebo vyloženě zlému, poznáme příšiny různých emocí, vášní, reakcí a chování).
Ale myslím, že nemáš žádnou povinnost mít rád všechny lidi. To taky neznamená, že je hned musíš nesnášet (nebo odsuzovat), taky z tebe nemusí být největší lidumil a altruista.
Pročti si párkrát Bibli, což může pomoci k sobvojení si ěnjakých těch rad, „morálního kodexu“, učení Ježíše atd. Víc se spoj s vírou (přes literaturu, přemýšlení, meditaci, duchovní cesty a msíta,… ať už jsi křesťan nebo ne – jakože jsi, ale to je jedno, prsotě nehledě na víru).

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Jděte na to Božím způsobem..
Hledejte na lidech pozitivní stránky a k negativním se naučte být tolerantní. Žádný člověk není dokonalý. Sám to jako křesťan dělám stejně, i když to dá dost práce 😉

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Odpovím citátem Jana Wericha:
„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne. Jan Werich.“
Všechny lidi mít rád, to je podle mne neuskutečnitelné. Bohužel se mezi lidmi nachází hodně závistlivců i hodně lidí zlých. Já jsem měl štěsí na takového člověka,
měl komplexy z malého vzrůstu a nějakých rodinných problémů s dětmi. Mstil se za to každému, komu záviděl to, co on neměl. Dost jsme ho litovali, ale pomoct jsme mu nemohli. Některým lidem ale bohužel dost zkomplikoval život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Není k tomu žádný důvod. To, že ty věříš v něco neexistujícího nehraje roli. Je to tvoje věc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Elkon: ty taky neexistuješ

Nový příspěvek