df

Jak mít rád všechny lidi?

Jelikož je ma rád i Bůh. Měl bych jakožto člověk věřící v Boha mít rád všechny lidi bez výjimky? Jak na to?

Nejlepší odpověď
zjentek

Životní zkušenosti mě dnes a denně přesvědčují, že jakožto věřící v Boha s tím budeš mít dost velký problém!

Další odpovědi
Disraeli

Bůh je má rád a ty v něj věříš, tak je musíš mít rád i ty? Divné logické závěry.
Ty nejsi bůh/Bůh (hádám), tak nemusíš být jako on (dokonalý).

Být smířlivější, nad věcí, víc cestovat (cestování účí toleranci – všeobecnou k lidem, lidskému druhu, nehledě na rasu, náboženství a kulturu). Víc se zajímat (nebo naopak v některých případech i míň – a nestarat se o to, co není naše starost. Hledět si svého). Neodsuzovat, nepodléhat předsudkům, zkusit trochu meditace, pozitivismu, dechová cvičení,… Víc číst, nejen beletrii (i když samotná může pomoci), ale nějakou odbornou literaturu, filosofickou – o společnosti, lidech, chování (sociologie, psychologie,… psychologie je vůbec dobrá pro pochopení, jak co u lidí – i v nás samých – funguje. Proč děláme, co děláme, proč jsem jací jsme.. budeme pak chápavější i náladovosti ostantím k chování jiným, ať už výstřednímu nebo vyloženě zlému, poznáme příšiny různých emocí, vášní, reakcí a chování).
Ale myslím, že nemáš žádnou povinnost mít rád všechny lidi. To taky neznamená, že je hned musíš nesnášet (nebo odsuzovat), taky z tebe nemusí být největší lidumil a altruista.
Pročti si párkrát Bibli, což může pomoci k sobvojení si ěnjakých těch rad, „morálního kodexu“, učení Ježíše atd. Víc se spoj s vírou (přes literaturu, přemýšlení, meditaci, duchovní cesty a msíta,… ať už jsi křesťan nebo ne – jakože jsi, ale to je jedno, prsotě nehledě na víru).

Roman71

Jděte na to Božím způsobem..
Hledejte na lidech pozitivní stránky a k negativním se naučte být tolerantní. Žádný člověk není dokonalý. Sám to jako křesťan dělám stejně, i když to dá dost práce 😉

paul1

Odpovím citátem Jana Wericha:
„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne. Jan Werich.“
Všechny lidi mít rád, to je podle mne neuskutečnitelné. Bohužel se mezi lidmi nachází hodně závistlivců i hodně lidí zlých. Já jsem měl štěsí na takového člověka,
měl komplexy z malého vzrůstu a nějakých rodinných problémů s dětmi. Mstil se za to každému, komu záviděl to, co on neměl. Dost jsme ho litovali, ale pomoct jsme mu nemohli. Některým lidem ale bohužel dost zkomplikoval život.

elkon

Není k tomu žádný důvod. To, že ty věříš v něco neexistujícího nehraje roli. Je to tvoje věc.

df

Elkon: ty taky neexistuješ