Drap

Jak melete kávu ? Používá ještě někdo z vás starý ruční mlýnek ?

Já občas ano. Asi 150 let starý, dřevěný mlýnek. A kafe takto namleté nemá chybu.
Doplňuji:
Možná je to i nostalgie a vzpomínky ma mládí, ale čerstvě umletého turka nic nenahradí. To je ta pravá pohoda.

Nejlepší odpověď
anonym

V Novém Jičíně svého času měli ve speciálce Káva-čaj řadu ručních mlýnků na kávu. Přiznávám, že jeden takový by byl můj sen. Moc se mi líbí a ručně umletá káva má své kouzlo a báječnou chuť. Měla jsem možnost u kamarádky ochutnat, je prostě chutnější než z elektrického mlýnku.
Drape, to Ti mohu jenom závidět. Jestli si ji právě teď dáváš, tak si svoji kávičku krásně vychutnej.

Další odpovědi
Elile

Děda ještě tak před 1 rokem mlel ručně v kovovém mlýnku taky asi 150 let starém. Teď kupuje instantní kávu..

Mad

Melu, melu. V ručním mlýnku je jiná než v elektrickém­.Nepálí se a při použití kvalitní arabica kávy, to je lahůdka. Dám si ji do french pressu a pak jen popíjím a relaxuji.

Michal Kole

Já na nostalgii nějak nejsem. Mám rád nejnovější technologie

Protiva

Jo já si kávu melu ručně sám. Rok výroby neznám, výrobce UZINA TIRANA, MADE IN ALBANIA.

Damiana

Můj tatínek si kávu zásadně mlel v podobném mlýnku, jaký popisuješ. Byl po babičce a pamatuji si, jak nádherně to po celé kuchyni vždy vonělo. Maminka upekla bábovku nebo jablečný koláč – nádherná symbióza!
Já sice kávu nepiji, ale miluji kouzlo malých francouzských kavárniček, s poctivou kávičkou a jemně vtíravou, domáckou atmosférou a aromatem. Mlsá manžel, já jsem čajíčkář. 🙂