Avatar uživatele
Drap

Jak melete kávu ? Používá ještě někdo z vás starý ruční mlýnek ?

Já občas ano. Asi 150 let starý, dřevěný mlýnek. A kafe takto namleté nemá chybu.
Doplňuji:
Možná je to i nostalgie a vzpomínky ma mládí, ale čerstvě umletého turka nic nenahradí. To je ta pravá pohoda.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, anonym, breja před 4365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V Novém Jičíně svého času měli ve speciálce Káva-čaj řadu ručních mlýnků na kávu. Přiznávám, že jeden takový by byl můj sen. Moc se mi líbí a ručně umletá káva má své kouzlo a báječnou chuť. Měla jsem možnost u kamarádky ochutnat, je prostě chutnější než z elektrického mlýnku.
Drape, to Ti mohu jenom závidět. Jestli si ji právě teď dáváš, tak si svoji kávičku krásně vychutnej.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Elile

Děda ještě tak před 1 rokem mlel ručně v kovovém mlýnku taky asi 150 let starém. Teď kupuje instantní kávu..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mad

Melu, melu. V ručním mlýnku je jiná než v elektrickém­.Nepálí se a při použití kvalitní arabica kávy, to je lahůdka. Dám si ji do french pressu a pak jen popíjím a relaxuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já na nostalgii nějak nejsem. Mám rád nejnovější technologie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Jo já si kávu melu ručně sám. Rok výroby neznám, výrobce UZINA TIRANA, MADE IN ALBANIA.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Můj tatínek si kávu zásadně mlel v podobném mlýnku, jaký popisuješ. Byl po babičce a pamatuji si, jak nádherně to po celé kuchyni vždy vonělo. Maminka upekla bábovku nebo jablečný koláč – nádherná symbióza!
Já sice kávu nepiji, ale miluji kouzlo malých francouzských kavárniček, s poctivou kávičkou a jemně vtíravou, domáckou atmosférou a aromatem. Mlsá manžel, já jsem čajíčkář. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek