Kelt

Jak mám rozumět tomu, že močení ve sprše je ekologické pro planetu?

Narazil jsem na článek, že je zdravé pro člověka, když močí ve sprše, protože voda to všechno spláchne. Pak ten člověk nemusí jít na záchod a ušetří se voda. Ale jestli použiji vodu na sprchování a kvůli močení se sprchují o minutu déle , nebo se vymočím na záchodě, a spláchnu to, tak se jedná o zhruba stejné množství vody, které má člověk k dispozici. Tak tomu rozumím já. Nebo mi to někdo vysvětlí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tomu se říká optiimalizace a efektivita činnosti. Vstoupím oblečený do rybníka, ušetřím 100 Kč za vstupné na koupaliště, očistím se, vyperu si zpocené prádlo, osvěžím se a bez nechtěné pozornosti okolí vypustím pár prdíků. Tak tomu se říká udržitelná technologie a enviromentální úcta. 😊

Další odpovědi
Alesh

Musíš močit během mytí. čili si třeba mydlíš ruce a u toho si močíš. Jinak minutu určitě nemočíš a ani si nemyslím, že kdyby to byla minuta, tak že vypincáš tolik vody jako klasickým spláchnutím.

seraphico

Není to špatná úvaha, ale nikde není psáno, že musíš močit při puštěné vodě 😃. Takže vyčůrat do kanálků a až pak pustit vodu. V případě ucpaného odpadu si v tom trochu poťapkáš 😄.

Každopádně mně osobně to přijde nechutné. Chápu, že by se mělo šetřit, ale nemusíme snad kvůli tomu zacházet do extrému 😄.

Dochy

Proč o minutu déle? To se dá v poho zatímco si šampónuju vlasy (pšššt). Ušetřím čas, ušetřím vodu (nesplachuju extra). Copak musím úkonu věnovat plnou pozornost? Nemusím. Nepotřebuju se strefit do mušle, nemusím se bát, že při neopatrnosti po mně někde něco zůstane… Voda to spolehlivě spláchne.

Samozřejmě předpokládám přiměřené soukromí, společné sprchy u tělocvičny jsou jiná kategorie.

Ametyst

Po lidech se chce, aby snad nejlépe ani nedýchali. Nejsme na planetě žádoucí. Takových hloupých extrémních rad právě od těch, kteří si s ekologií nelámou hlavu, přibývá. Čurat ve sprše je prasárna, a vždycky byla. Bez ohledu, jaká propaganda právě panuje. Příště se můžeme dočkat rady, abychom třeba po domácku recyklovali moč?

Emefej

Taky tomu nerozumím. To mám kvůli každému čůrání lézt do sprchy? V hospodě chodím na malou po každém druhém pivu a sprchu tam nemají.

Disraeli

Tak ještě, že se v té sprše ne(po)močí až potom, co se dosprchují. :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.