pegis

Jak mám napsat popis figurky?

Nejlepší odpověď
annas

Postavíte si ji před sebe a začnete přemýšlet, formulovat myšlenky a psát.

Co je to za figurku, z jakého materiálu, kdo ji vyrobil, její míry, jak vypadá, co či koho připomíná atd. . Pěkně shora dolů.

Volíte pestrá , přirovnání, neopakujete slova atd.
Doplňuji:
POPIS je slohový útvar, který je založený na popisném slohovém postupu. Poskytuje celkový obraz jevu, vystihuje části předmětu, výčet, vlastnosti atd.

Jeho cílem je vytvořit si názornou představu o popisovaném předmětu.

Je totožný se slovenským výrazem OPIS = slovné zachytenie podstatných znakov predmetov al. javov: stručný o. udalostí, o. prostredia;

OPIS v češtině = 1. opsání původního textu, opsaný text:, 2. vysvětlení, rozvedení jinými slovy; perifráze

Takže v popisu můžu některé vlastnosti vyjádřit opisem.

Další odpovědi
MonkeyKing

Pokud je to sloh – začíná se vizuálně od hlavy k patě ( neber to doslovně) a načež přejdeme na vlastnosti. Závěrem napiš něco o vztahu jaký máš k té figurce (pokud jde o hračku :) )

arygnoc

popis je presné vymedzenie (funkcie, postoja, postavenia, …)
opis je slovné zachytenie podstatných znakov.

je to jasné?

myslím, že ti platí i v českom jazyku.

Doplňuji:
BACHA!!!

napliesť si opis a popis!