leguan

Jak lze nejlépe uchovat křen. Dá se třeba nastrohat do skleničky a uzavřít. Vydrží?

Nejlepší odpověď
annas

Další rady ze stránky Poraďte.cz – kromě uchování strouhaného křenu.

Pokud máte sklep, tak do bedýnky dát písek a křen do něj zapíchat. Dále se dá zamrazit v pytlících a uschovat v mrazáku.

Dát do mrazničky. Vcelku! Při strouhání pak nepálí do nosu. Můžete ho použít kdykoliv chcete a vydrží tak velmi dlouho.

Další odpovědi
hanulka11

Myslím si ,že pak už nebude mít ten pravý říz, nemám to tedy vyzkoušené strouhat ho dopředu. Vždyť i ten co se koupí nastrouhaný není tak ostrý . Já ho zabalím do mokré utěrky a dám do mikrotenu a dolů do ledničky a vydrží mi tam i několik měsíců .
Nejlepší je ale uchovat ho v nádobě s pískem někde ve studenu

Málče

Já mám vyzkoušeno toto: umytý křen zabalíme do navlhčeného plátýnka, vložíme do mikrotenového sáčku a uložíme do chladničky. Takto vydrží až 3 měsíce. Plátýnko musí být stále vlhké.

tatanka

Pro Kerberus, křen do písku jistě ano, ale do mrazáku zcela jistě ne! Mrazák by musel být šokový, ten má doma málo kdo. Kořen-křen obsahuje hodně vody, která v mrazáku zmrzne a po případném vyndání z mrazáku má tu vlastnost, že se roztahuje, tudíž poruší celkovou strukturu suroviny. Je to stejné u mrkve, celeru, okurky atd. Díky