Avatar uživatele
leguan

Jak lze nejlépe uchovat křen. Dá se třeba nastrohat do skleničky a uzavřít. Vydrží?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, johana 56, hanulka11, egroups, Pájo před 4540 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Další rady ze stránky Poraďte.cz – kromě uchování strouhaného křenu.

Pokud máte sklep, tak do bedýnky dát písek a křen do něj zapíchat. Dále se dá zamrazit v pytlících a uschovat v mrazáku.

Dát do mrazničky. Vcelku! Při strouhání pak nepálí do nosu. Můžete ho použít kdykoliv chcete a vydrží tak velmi dlouho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Myslím si ,že pak už nebude mít ten pravý říz, nemám to tedy vyzkoušené strouhat ho dopředu. Vždyť i ten co se koupí nastrouhaný není tak ostrý . Já ho zabalím do mokré utěrky a dám do mikrotenu a dolů do ledničky a vydrží mi tam i několik měsíců .
Nejlepší je ale uchovat ho v nádobě s pískem někde ve studenu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Málče

Já mám vyzkoušeno toto: umytý křen zabalíme do navlhčeného plátýnka, vložíme do mikrotenového sáčku a uložíme do chladničky. Takto vydrží až 3 měsíce. Plátýnko musí být stále vlhké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Pro Kerberus, křen do písku jistě ano, ale do mrazáku zcela jistě ne! Mrazák by musel být šokový, ten má doma málo kdo. Kořen-křen obsahuje hodně vody, která v mrazáku zmrzne a po případném vyndání z mrazáku má tu vlastnost, že se roztahuje, tudíž poruší celkovou strukturu suroviny. Je to stejné u mrkve, celeru, okurky atd. Díky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek