dudu

Jak letos zněla opravdu neobvyklá vánoční přání?

Na jednom vyloženě ženském pracovišti jsem při kolektivním přípitku vyslechl následující vánoční koledu:
„Tož holky šavle hore, mějmež pěkné vánoce a ať vás, ni žádnou v tyto dny nechytne žlučník“!
Je zřejmé, že také v pojetí těchto těchto svátků nyní v naší společnosti dochází k překvapivým změnám hodnot a dikci zavedených přísloví.
Cestou domů jsem přemýšlel zda je lepší se nad touto replikou pousmát, nebo začít propadat skepsi a myšlenkám o nadcházející katarzi?
Jistěže je lépe se nade vším pousmát a požádat zdejší komunitu, aby se v této souvislosti s ostatními podělila o vtipné postřehy a podobné prožitky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

kdyby se lidé nepřežírali, nemuseli by mít taková přání
já jsem žádné neobvyklé nezaslechla

Další odpovědi
pusinka50

Já si letos přála najít byt k bydlení podle svého přání a představ:-) takže pro mě je to neobvyklé přání

terry

Mě to přijde vtipné. Na žlučník naštěstí netrpím 🙂.