Karel51

Jak látat, štupovat na šicím stroji?

Máme šicí stroj SMART a v návodu je popis jak se dá na tomto stroji štupovat.Myslím,že jsme vše udělali podle návodu,tedy vyměnili patku za tu správnou látací, nasadili jsme kryt podavače, délku stehu jsme nastavili na ,,0,, a odstranili jsme spodní nit podle návodu.A to je to co mi připadá podivné.Myslím si, že bez spodní nitě to nemůže fungovat.A také to nefunguje.A nebo něco děláme špatně? Poraďte. Také jsme to zkoušeli i se spodní nití a to se zase šmodrchá.

Odpovědi
Hlada

Bez spodní nitě stroj šít nemůže. U většiny strojů se to řeší tak, že se vypne podavač a látka se posouvá ručně. Jestli se to u tohoto stroje řeší nějakým krytem, tak zřejmě půjde o to, že se tím zvedne rovina, ve které se tvoří uzlíky a změní se tak tahy nití. Musí se zvýšit tah nitě na opačné straně, než na které se to šmodrchá. Také se musí látka posouvat poměrně rychle. Chce to cvik nebo raději štupovat pomocí zpětného chodu.