Kryšpín

Jak je vyzbrojena turecká armáda, kolik vojáků je ve zbrani a která výzbroj převažuje?

Jsou tam americké a ruské zbraně možná i dalších států.

Nejlepší odpověď
Drap

Je velmi kvalitně vyzbrojena a bez záloh má cca 600 000 mužů

Další odpovědi
DoTazatel

Počty atd. teď přesně nevím (asi bych kecal kdybych je uváděl), ale vyzvrojená je dost kvalitně, myslím, že líp než třeba všechny evropské státy (a taky aby ne, když do toho Turci cpou tolik peněz, pečlivě ji roky budují, rozšiřují, modernizují,…).

Turecko sice nemá atomovku, ale i tak je, co se armády týče světovou velmocí. No a pokud se nepletu, tak USA má na Tureckém území pár desítek jaderných zbraní (s myslím, že by Turci neměli problém se k nim dostat).
Nic proti Turecku samotnému, ale i když se mi Erdoğan ze začátku líbil, tak mi osobně připadá trochu šáhlý… (egoistický trochu diktátorský atd).

Můj osobní názor: Taková Čína aj. se veřejně chlubí svou jistou neporazitelností… žádná armáda není neporazitelná (o čemž nás historie tisíckrát poučuje), počty aj. nehrají ani tu hlavní roli… stačí jedna dobře sehraná bitva a ze supervelmoci je velmoc bez armády (bez armády velmocí dlouho ani nebude).