Jak je vietnamsky jméno Aneta?

Doplňuji:
(muj spoluzak je Hieu a rikaji mu Pavel… Jak prisli na to ze to je zrovna Pavel a ne treba Pepa? )

Nejlepší odpověď
bolak

Aneťang

Hieu určitě není česky Pavel :) ale takhle se to u nás prostě dělá, my jsme měli ve firmě na 60 vietnamců a ty jejich jména se prostě nedali vyslovit, tak jsme jim rozdali český, dokonce to měli i na identifikačních kartách, šéf vždycky říkal když to zadával do počítače: „ty vypadáš jako tonda, tak ti tam napíšu tonda“ a fakt mu to tam napsal, ty další po něm byli pepek, šikmovokej martin, tomáš s kurevsky dlouhým nehtem na malíčku, michal z vietkongu, hepatitýda josífek a tak dále, prostě češi..

PS: ty přízviska se do karty nepsaly, tak jsme jim jenom říkali, když ještě česky uměli akorát „prasovat“ a „penyse“

Další odpovědi
Awer

Rád bych se mýlil, ale vietnamská křestní jména v podobě, jakou známe my, myslím prakticky neexistují. Jméno vyjadřuje vlastnosti přisuzované daném člověku. Tedy napříkald Nguyen Phuong Thao = Vůně trávy…
Doplňuji:
Neznám konkrétní situaci, ale jméno daného spolužáka nemusí vůbec souviset s jeho „skutečným“ jménem. Viz třeba „Mireček from Bujumbura“ v Básnících…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vietnamsk%C3%A9_jm%­C3%A9no

marci1

Vietnamsky stejně : Aneta.

Zdroj: http://www.slov­nicek.cz/cesko-vietnamsky-slovnik

opportunity

Jejich jména někdy (ale ne vždy) něci znamenají, jako např. u nás je Jiřina a existuje i květina jiřina, u nich je třeba Hoa (to je taky květina). Ale jinak si české jméno volí sami, a nemá žádnou právní účinnost (pokud si ho nenechají zapsat) – je to prostě jenom přezdívka, kterou užívají třeba i ve školách. Dokonce máme kluka asi v 2. třídě, který si sám usmyslel, že bude mít tohle české jméno jiné, to, co mu dali rodiče, se mu už nelíbilo.

lucinka2001

Aneta