Kelt

Jak je to se změnou barvy pleti podle délky pobytu v nápravném zařízení?

Povídá se: Zavřete ho, až bude černej. Ale jak to bylo u černochů a jiných tmavších lidí. To pořekadlo vzniklo u nás a nemá určitě rasový podtext. Dokonce si myslím, že vzniklo v době, kdy tady nevěděli, jak černoch vypadá. Znáte někdo více? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Až zčernáš se myslí spíš až tě zpopelní. Možná, že i tlející tělo časem zčerná?